Коронавірус у гуртожитку в Петропавлівській Борщагівці

today 27.04.2020 query_builder 20:05 remove_red_eye 326 bookmarks Новини

Фото з сайта Главкома

Ще один випадок масового захворювання на коронавірус у гуртожитку в Петропавлівській Борщагівці (вул. Оксамитова, 18-А). Це 20-ти поверхова споруда, що належить приватному вищому навчальному закладу. Система – блочна. На кожному поверсі по чотири блоки. На кожні три кімнати: кухня та санвузол.

За попередніми даними, нині там знаходиться 152 людини, переважно іноземні студенти. Захворіло шість з них та комендант гуртожитку, повідомляє пресслужба Київської облдержадміністрації.

Інфекцію виявили випадково. У ніч проти п’ятниці 22-річному хлопцю стало зле і він втратив свідомість. Ніяких симптомів коронавірусу не мав. Проте у лікарні йому зробили ПЛР-тест і за добу дізналися про позитивний результат. У неділю почали тестувати контактних осіб. Вже протестували 20 людей. Увечері надійшло ще 50 зразків. Тестування триває.

Вживаються стандартні протиепідеміологічні заходи: обмежено доступ до гуртожитку сторонніх осіб; обмежено пересування мешканців між поверхами; щоденно проводиться температурний скринінг усіх мешканців; проведено ґрунтовну дезінфекцію гуртожитку та надано рекомендацію щоденної дезінфекції; протиепідеміологічному штабу Києво-Святошинської райдержадміністрації доручено встановити на вході санітарно-карантинний пункт.

Згідно з рішенням Кабінету Міністрів України, цей гуртожиток визначено ізолятором.

«Завдяки вчасному втручанню, ситуацію у гуртожитку, що у селі Петропавлівська Борщагівка, тримаємо на контролі. Вживаємо всіх необхідних заходів, - інформує тимчасово виконуючий обов’язки голови Київської обласної державної адміністрації Василь Володін. - Постійно привертаємо увагу влади на місцях до необхідності прискіпливого контролю поточної санітарно-епідеміологічної ситуації у місцях масового проживання людей. У т.ч. у гуртожитках. Дякую лікарям Києво-Святошинської центральної районної лікарні, які швидко зорієнтувалися у ситуації та оперативно зробили необхідний тест».

92 запитів за 0,246