Краще пізно, ніж ніколи. Верховна Рада ухвалила у другому читанні і загалом законопроєкт про інститут старост

today 16.04.2021 query_builder 09:01 remove_red_eye 98 bookmarks Новини

Верховна Рада на позачерговому засіданні ухвалила закон щодо розвитку інституту старост.

Як повідомляє Укрінформ, за відповідний закон №4535 "Про внесення змін до деяких законів України щодо розвитку інституту старост" проголосували 239 нардепів.

У пояснювальній записці до закону зазначається, що головним завданням прийняття такого документу є удосконалення правового регулювання інституту старост задля подальшого його розвитку.

Згідно із законом староста представляє інтереси жителів окремого старостинського округу, здійснює комунікацію між владою та громадою села чи селища. Він організовує різноманітні заходи у своєму окрузі, відстежує проблеми громади та пропонує варіанти їх вирішення.

Найголовніше в ухваленому документі те, що він передбачає, що кандидатуру старости вносить на розгляд місцевої ради сільський, селищний чи міський голова за результатами громадського обговорення, проведеного у межах відповідного старостинського округу. Старосту призначають на час роботи відповідної ради.

А ще кандидатура старости відповідного старостинського округу, не підтримана сільською, селищною, міською радою, не може бути повторно внесена для затвердження в цьому окрузі протягом періоду скликання відповідної ради.

Також законом передбачено, що старостинський округ утворюється відповідною сільською, селищною, міською радою у складі одного або декількох населених пунктів (крім адміністративного центру територіальної громади), на території якого (яких) проживають не менше 500 жителів.

Закон набуває чинності наступного дня після його опублікування.

Фото із сайту "Укрінформ"

Подивіться інші записи

Поблизу адмінбудівлі у Вишгороді стріляли

today 05.07.2021 remove_red_eye 60

Ірина Коляденко з Ірпеня впевнено рухається до олімпійської медалі

today 03.08.2021 remove_red_eye 558

Зверніть увагу: планові відключення електроенергії у Боярці, Віті-Поштовій, Гореничах, Горенці, Гостомелі, Дмитрівці, Ірпені, Лісниках, Личанці, Любимівці, Малютянці, Милій, Мрії, Капітанівці, Княжичах, Крюківщині, Неграшах, Обухові, Святопетрівському, Софіївській та Петропавлівській Борщагівках, Петрушках, Тарасівці, Хотові, Чайках, Шевченковому, Шпитьках (16.07)

today 16.07.2021 remove_red_eye 454

У Бориспільському районі триває масштабна реконструкція школи

today 05.07.2021 remove_red_eye 345

СБУ зупинила зловмисників, які хотіли захопити у Вишгородському районі 50 га державного лісу (є відео)

today 06.07.2021 remove_red_eye 131

ДТП на Мінському шосе, виїзд з Києва. На місці аварії помічено 3 карети швидкої допомоги (є відео)

today 20.07.2021 remove_red_eye 944

92 запитів за 0,257