Краще пізно, ніж ніколи. Верховна Рада ухвалила у другому читанні і загалом законопроєкт про інститут старост

today 16.04.2021 query_builder 09:01 remove_red_eye 134 bookmarks Новини

Верховна Рада на позачерговому засіданні ухвалила закон щодо розвитку інституту старост.

Як повідомляє Укрінформ, за відповідний закон №4535 "Про внесення змін до деяких законів України щодо розвитку інституту старост" проголосували 239 нардепів.

У пояснювальній записці до закону зазначається, що головним завданням прийняття такого документу є удосконалення правового регулювання інституту старост задля подальшого його розвитку.

Згідно із законом староста представляє інтереси жителів окремого старостинського округу, здійснює комунікацію між владою та громадою села чи селища. Він організовує різноманітні заходи у своєму окрузі, відстежує проблеми громади та пропонує варіанти їх вирішення.

Найголовніше в ухваленому документі те, що він передбачає, що кандидатуру старости вносить на розгляд місцевої ради сільський, селищний чи міський голова за результатами громадського обговорення, проведеного у межах відповідного старостинського округу. Старосту призначають на час роботи відповідної ради.

А ще кандидатура старости відповідного старостинського округу, не підтримана сільською, селищною, міською радою, не може бути повторно внесена для затвердження в цьому окрузі протягом періоду скликання відповідної ради.

Також законом передбачено, що старостинський округ утворюється відповідною сільською, селищною, міською радою у складі одного або декількох населених пунктів (крім адміністративного центру територіальної громади), на території якого (яких) проживають не менше 500 жителів.

Закон набуває чинності наступного дня після його опублікування.

Фото із сайту "Укрінформ"

92 запитів за 0,405