Кращий друг мозку – це усмішка!

today 28.08.2021 query_builder 08:25 remove_red_eye 166 bookmarks Новини, Таємні знання

Мозок страждає, коли ви погано поснідали (або зовсім не встигли), коли ви їдете в машині і одночасно розмовляєте по телефону, коли ви курите, п’єте і постійно перебуваєте стресових ситуаціях. Ми постійно його напружуємо, але натомість не даємо йому нічого, пише БукІнфо з посиланням на видання LIFTER.

«Вашому мозку потрібна чиста, здорова, нежирна їжа. Але не відмовляйтеся від солодкого – дозволяйте собі хоча б мед. Мозку подобається шоколад, йому потрібна вода, але найбільше він любить посмішку», – переконує Влад Сіуреа, який протягом 50 років працює у Румунії нейрохірургом.

Нейрохірург виконав майже 23 000 операцій на мозку. Найменшому його пацієнту було всього два дні.

Професор запевняє, що мозок захворює саме через нас самих.

«Якщо ви застрягли в планшеті / телефоні – і так кожен день, не чекайте, що мозок вам подякує. Зараз люди спілкуються тільки через Фейсбук та інші соцмережі. Це не правильно. Ми створені для того, щоб жити в групі, а не в ізоляції», – говорить медик.

Щоб мозок був здоровим зробіть елементарні перші кроки. Вранці робіть хоча б елементарну зарядку та пийте дві склянки води кімнатної температури.

«Вранці нам потрібно прокидатися якомога раніше, відкривати вікна і вдихати свіже повітря. І не забувайте про дві склянки води. Перша запустить роботу всього шлунково-кишкового тракту. Друга склянка корисна, тому що приводить в рух весь «локомотив». Простіше кажучи, допомагає нам прокинутися », – каже нейрохірург.

Адже під час сну мозок не спить, він старанно працює, щоб підтримувати внутрішні органи. Але він робить ще дещо важливе.

Часто буває, що людина засинає з важким для нього питанням в голові і не знає, як його вирішити, а на наступний ранок у нього буде відповідь.

«На наступний день ви знайдете рішення. Отже, мозок встановив зв’язок між думкою, судженням, пам’яттю, а вранці – подав ідею. Тому забутьте про безсонні ночі», – наголосив нейрохірург.

Він нагадав, що мозок не любить жир, тютюн і алкоголь, але любить чорний шоколад. Сигарети роблять такий же негативний вплив на мозок, як і на серце. Ваш сніданок повинен бути тихим і спокійним. Не снідайте в поспіху або в дорозі.

«Снідати потрібно в спокійній обстановці, насолоджуючись кожним шматочком. Ніякого занепокоєння, шуму, проблем і «перекурів». Чим більше розслаблюючим він буде, тим приємніше вам самим. Вранці вам потрібна енергія і мікроелементи, які допоможуть організму ефективно виконувати свої функції протягом всього дня. Це дуже важливо!»– наголошує В. Сіуреа.

Лікар також говорить, що якщо вже їсте м’ясо, то не економте на ньому – купуйте те, що корисніше.

«Так, мозку м’ясо не приносить ніякої користі. Але в невеликих кількостях м’ясо допомагає тілу. Найкраще низькокалорійне м’ясо. Індичка і риба – найкорисніше, що може бути. Мозок не любить жир, не любить сіль. Один-два рази на рік на свята можна. Але не потрібно захоплюватися такою їжею, – говорить фахівець. - Темний натуральний шоколад, гаряче натуральне какао, мед – це те, що найбільше подобається вашому мозку».

«Обід повинен бути збалансованим. Ви не повинні забивати шлунок – знайте міру. Більш того, віддавайте перевагу звичайній воді, а не сокам.

У мозку є дві точки максимальної активності: між 10.00-12.00 і 16.00-18.00 годинами. Якщо він втомлюється, можна дати йому трохи кави (але пийте повільно)», – пояснює нейрохірург.

Доктор каже, що найкращий друг мозку – це звичайна, доступна всім людям посмішка. Тому дуже важливо вміти вчасно піти від печалі, монотонності і вміти радіти дрібницям.

А ще слід тренувати пам’ять. Забудькуватість іноді проявляється у досить молодому віці.

«Тренувати мозок, спілкуватися, бути відкритими – все це дуже важливо. Гуляйте, подорожуйте, дізнавайтеся нове, дивіться фільми і серіали, які не тільки цікаві, але й можуть чогось вас навчити, вирішуйте кросворди і головоломки.

Рух також важливий для мозку. Якщо ми рухаємося, ми існуємо. Три важливі речі: мова, лист, рух. Багато хто забув, що таке музика і як нею насолоджуватися і, що ще гірше, вони не хочуть танцювати. Танець, як доведено, запобігає розвитку хвороби Альцгеймера», - говорить науковець.

Хороший нічний сон повинен тривати не менше шести годин. Він очищає мозок від сміття. Лягайте спати о 22:00, вимикайте телевізор і комп’ютер за годину або навіть два до сну. Замість цього прочитайте книгу. Вона налаштує вас на хороший відпочинок.

Якщо ви будете дотримуватися цих порад, ви відчуєте неймовірні зміни!

92 запитів за 0,230