Кредити стануть дешевшими

today 13.12.2019 query_builder 13:14 remove_red_eye 141 bookmarks Новини

Правління Національного банку України ухвалило рішення знизити облікову ставку до 13,5 % річних із 13 грудня цього року.

Про це повідомив голова Нацбанку Яків Смолій 12 грудня під час брифінгу щодо рішень правління НБУ з монетарної політики, пише «Економічна правда».

"Ми прискорюємо пом'якшення монетарної політики, оскільки стрімке зміцнення курсу гривні зумовлює швидше зниження інфляційного тиску, ніж ми очікуємо.

В листопаді споживча інфляція уповільнилась до 5,1% в річному вимірі.

Таким чином Нацбанк досяг цілі, яку задекларував у 2015-му році", - зазначив Я. Смолій.

Також у Нацбанку прокоментували змінення курсу гривні.

"Посилення гривні відбувалося внаслідок дії низки чинників. У жовтні-грудні основними джерелами надлишкової пропозиції валюти були надходження від українського експорту, зокрема завдяки рекордному врожаю зернових та олійних культур, та продаж коштів від валютних залучень державних компаній.

Приплив коштів іноземних інвесторів у гривневі облігації уряду тривав, але не мав визначального впливу на валютний ринок на відміну від попередніх місяців. Водночас Національний банк активно викуповував надлишкову валюту для поповнення міжнародних резервів. Загалом із початку 2019 року обсяг чистих валютних інтервенцій сягнув понад 5,5 млрд дол. США", - йдеться у повідомленні пресслужби НБУ.

Зверніть увагу, зміна облікової ставки є дуже важливим сигналом для визначення банками процентних ставок за вкладами і позиками.

Вона впливає на вартість кредитів, що надаються НБУ комерційним банкам. Чим вона вища, тим дорожче обходяться банкам позики рефінансування, тим дорожче вони пропонують власні кредити, тим менше позичальників оформляють позики.

До речі, Національний банк планує знизити облікову ставку до 8%.

92 запитів за 0,277