Куди піде більша частина бюджету охорони здоров’я?

today 08.11.2019 query_builder 13:33 remove_red_eye 203 bookmarks Здоров'я, Новини

Сьогодні, 8 листопада, у Міністерстві охорони здоров’я заявили, що майже 64% майбутнього бюджету отримає програма медичних гарантій. Це означає, що у квітні наступного року гроші мають піти за пацієнтом на всіх рівнях медичної допомоги, повідомляє aspi.com.ua

Програма медичних гарантій включає шість видів медичної допомоги: первинну, спеціалізовану амбулаторну, госпітальну, екстрену, паліативну та реабілітацію, а також реімбурсацію лікарських засобів, пише «Урядовий портал».

«Трансформація системи охорони здоров'я виходить на другий етап - ми починаємо працювати із закладами спеціалізованої допомоги, які з квітня 2020 року будуть отримувати кошти з державного бюджету за контрактом з НСЗУ. Ми запланували 113,3 млрд грн на медицину в Державному бюджеті наступного року, з яких майже 64% підуть на програму медичних гарантій. Вона гарантуватиме, зокрема, безоплатні пологи, лікування інсультів, інфарктів та неонатальну допомогу. Мова йде про найпоширеніші хвороби та стани, які впливають на якість і тривалість життя», - підкреслила міністерка охорони здоров'я Зоряна Скалецька.

За словами голови Нацслужби здоров'я України Олега Петренка, Програма медичних гарантій запрацює у повному обсязі лише з 1 квітня наступного року.

У наступному році планується спрямувати 72 млрд грн медичним закладам за послуги, які держава гарантуватиме пацієнту безоплатно.

92 запитів за 0,285