Куниця лісова прижилася у Чорнобильському заповіднику

today 17.11.2021 query_builder 08:20 remove_red_eye 399 bookmarks Новини

Куниця лісова - невеличка, гнучка, пухната і надзвичайно хижа тварина. В їжі вона надає перевагу дрібним ссавцям (наприклад, полівкам, щурам і вивіркам), а також птахам і їх яйцям. Не гидують куниці і плазунами, жабами, равликами, комахами і падлом. Восени частиною їхньої їжі можуть бути фрукти, ягоди і горіхи. Здобич лісові куниці вбивають укусом у потилицю. Пізнього літа і восени вони накопичують і складають запаси їжі для холодної пори року, повідомляє Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник.

Хутро куни лісової забарвлено у каштановий або темно-коричневий колір з жовтуватою округлою горловою плямою. Зимове хутро довге і шовковисте, влітку шерсть коротша і жорсткіша. Тіло довгасте з відносно короткими лапками і волосяним покровом на ступнях. Хвіст довгий і пухнастий, і його функція полягає у збереженні рівноваги при лазінні і стрибанні. Вуха невеликі, трикутні, облямовані жовтою смужкою, ніс темний.

Довжина тіла становить від 45 до 58 см, довжина хвоста — від 16 до 28 см, а вага — від 0,8 до 1,8 кг. Самці більші, в середньому на 30% важчі за самок.

Вид мінливий. Розрізняють вісім підвидів куниць.

Однак у куниці лісової є одне вразливе місце: для проживання їй потрібні великі ліси. На території Чорнобильського заповідника лісових масивів – вдосталь. Тому куниці тут – не рідкість.

Світлина з фотопастки, Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник.

92 запитів за 0,171