Легендарна фотографія, яка змінила долі

today 22.08.2019 query_builder 18:01 remove_red_eye 333 bookmarks Новини

Яке не передбачуване життя. Фотограф, який відзняв лише одну плівку, став відомим на весь світ. Дівчина, яка йому позувала, не грала в теніс, але саме плакат «Тенісистка» прославив її. Завдяки одній фотографії збагатилися десятки людей, крім красуні із знімку.

Восени 1976 року Мартін Елліотт, який вчився на фотографа в університеті Бірмінгема, переконав свою коханку Фіону Батлер позувати йому. Юнак мріяв створити фотодобірку в стилі пін-ап.

Для фотозйомки дівчина попросила у подруги тенісне плаття і ракетку, батько дав тенісні туфлі, а у пса забрали кілька м’ячиків, якими він грався. І хоча юнак відзняв лише одну плівку, але зміг відібрати кілька кадрів, які, на його думку, могли зацікавити видавців. Серед них «Тенісистка» - сексуальна дівчина, яка начебто випадково підняла плаття й оголила свою принаду.

У фотоагентстві Athena знімок оцінили і вже 1977 року «Тенісистка» прикрасила календар компанії й з того часу стала дуже популярною. Постери із зображенням тенісистки були в кожній кабіні далекобійників. У кімнатах гуртожитків, а коштували вони немало – 2 фунта за штуку.

Видавництво, що випускало плакати, заробило мільйони, Мартін Улліотт отримав за «Тенісистку» 250 тисяч фунтів стерлінгів, подруга Керол Ноттс, яка вдало позичила своє платтячко та ракетку, продала їх на аукціоні відповідно за 15 і 2 тисячі фунтів.

І лише тоді ще юна модель не отримала ні цента, бо вирішила не афішувати своє ім’я і за це відмовилася від долі прибутку. Але доля посміхнулася Фіоні Батлер. Вона вдало вийшла заміж за мультимільйонера Іана Валкера (Ian Walker), у неї народилися син і дві доньки. Нині Фіона працює позаштатним ілюстратором в журналі Droitwich Spa, Worcestershire.

А творець культового знімку Мартін Елліотт став відомим фотографом. Він успішно працював у стилі, який критики жартома називали «груди і дупа». Найбільш відома його фотосесія називалась «Дівчата на роботі». 2011 року він помер від раку.

Ось так, одна фотографія принесла гроші всім, крім моделі. Але саме Фіона Батлер, мабуть, найщасливіша героїня цієї історії. Тож не в грошах щастя.

92 запитів за 0,256