Людство знищило понад 500 видів рослин

today 05.08.2019 query_builder 14:40 remove_red_eye 199 bookmarks Новини

Нині під загрозою вимирання знаходиться більше мільйона видів живих організмів. Приміром, з середини XVIII століття з лиця Землі зникло більше 500 видів рослин. Такий висновок зробили співробітники Королівських ботанічних садів Кью (Лондон), які вивчили і об'єднали дані з Червоної книги і різної наукової літератури. Вони вважають, кількість зниклих видів може бути більшою, бо частина з них поки просто невідомі, а деякі види вже знаходяться на межі вимирання, пише Lenta UA

Зараз у Червоній книзі Міжнародного союзу охорони природи (МСОП) на налічується лише 150 вимерлих рослин, однак це далеко не всі види. У зв'язку з цим, команда ботаніків вирішила об'єднати її дані з інформацією зі сторонньої літератури. З'ясувалося, що з 1753 по 2018 рік на Землі загинув 571 вид рослин.

Особливий ріст вимирання помічений з 1900 року - якщо до цього часу з лиця Землі було стерто 256 рослин, то після цієї дати і до наших днів було винищено 315 видів. Найчастіше рослини вимирають в регіонах з помірним і субтропічним кліматом: на Гаваях зникло 79, в Південній Африці - 37 видів рослин. Це пояснюється тим, що ці регіони мають багатше розмаїття життя, ніж інші території.

Серед зниклих рослин виявилося дерево Святої Єлени (Trochetiopsis erythroxylon), сандалове дерево Чилі (Santalum fernandezianum).

Але деякі рослини здатні відроджуватися. За останні 30 років ботаніки зафіксували відродження 16 видів рослин.

92 запитів за 0,246