Міністерство цифрової трансформації пропонує ввести пільговий режим для IT-компаній

today 30.01.2020 query_builder 09:39 remove_red_eye 121 bookmarks Новини

Міністерство цифрової трансформації запропонувало ввести спеціальний пільговий режим Intellectual Property Box, який дозволить знизити податкове навантаження на компанії, котрі створюють та використовують об'єкти інтелектуальної власності, у тому числі для IT-компаній.

Про це повідомляє «Економічна правда» з посиланням на сайт відомства.

Адже такий режим уже діє в 19 країнах Європи.

"Ми продовжуємо шукати оптимальну форму оподаткування, готові запропонувати для обговорення інший формат, який створить комфортні умови не тільки для ІТ-галузі, а й для працівників усіх креативних і наукомістких сфер - режим IP-Box", - йдеться у повідомленні.

Новація полягає в тому, що замість зниження ставки податку на прибуток у Мінцифрі пропонують зменшити суму, з якої цей податок слід сплатити.

"Тобто, замість того, щоб нараховувати 18% на весь прибуток підприємства, ми пропонуємо нараховувати його тільки на суму без урахування витрат на R

D (Research

Developmet). Максимальна знижка може становити до 80%.

Те ж стосується і ЄСВ: режим дозволить платити не 22% з усієї суми, спрямованої на зарплату, а тільки з суми, яка залишиться після розрахунку знижки", - пояснили в Міністерстві цифрової трансформації.

Серед цільової аудиторії такого пільгового режиму у міністерстві розглядають IT-сектор, MedTech, високотехнологічне виробництво, AgroTech, FinTech, а також інші галузі, які виробляють інтелектуальну власність.

У відомстві пропонують ввести знижену ставку для підприємств на: доходи від продажу/передачі прав об'єкта інтелектуальної власності; платежі за ліцензійним договором; а також на компенсацію за порушення прав інтелектуальної власності.

"Система абсолютно зрозуміла і звична для іноземних інвесторів, при цьому не вимагає впровадження нових систем оподаткування. Також вона підтримує підприємства, які працюють як на зовнішній, так і на внутрішній ринок", - йдеться у повідомленні.

До речі, запропоновані зміни не зачіпають 3-ї групи фізичних осіб-підприємців. Усі, хто хоче працювати як ФОП, і в подальшому матимуть таку можливість без перешкод з боку держави.

90 запитів за 0,259