Міністерство юстиції продає виправну колонію в Ірпені

today 09.02.2021 query_builder 14:33 remove_red_eye 213 bookmarks Новини

Міністерство юстиції та Фонд державного майна готують до приватизації майновий комплекс Ірпінського виправного центру (№132).

Аукціон планують оголосити всередині лютого, передає Укрінформ з посиланням на пресслужбу Мін'юсту.

«Очікується, що прозорий аукціон з продажу майнового комплексу Ірпінського виправного центру (№132) буде оголошено в середині лютого. Об'єкт, стартова ціна якого складає 220,2 млн грн, відкриває безліч можливостей як для побудови бізнес-центру, логістичного комплексу, так і для житлової забудови. Очікується, що об'єктом зацікавиться широке коло інвесторів», - ідеться в повідомленні.

До речі, Ірпінський виправний центр - це перший об'єкт, який буде виставлено на прозорий аукціон.

У Міністерстві юстиції повідомляють, що держустанова «Ірпінський виправний центр (№132)» розташована в центрі смт. Коцюбинське, лише за 6 км від столичної станції метро «Академмістечко». Заклад припинив свою профільну діяльність ще в серпні 2019 року.

Заступник голови Фонду держмайна Тарас Єлейко вважає, що «об'єкт має чудовий інвестиційний потенціал».

«Загальна площа земельної ділянки складає 8,3 га. Підведені комунікації: водовідведення і водопостачання, електрика тощо. Поруч – залізнична гілка, що дозволить новому власнику забезпечити чудову логістику. Крім того, навколо об'єкта зведений новий житловий масив, поруч – великий парк, що створює чудові умови для забудови», – зазначив Єлейко.

Заступниця міністра юстиції Олена Висоцька зауважила, що «в рамках «Великої приватизації в'язниць» плануємо виставити на прозорі аукціони майно 35-ти виправних закладів, що перебувають в «законсервованому» стані».

«Кожен з цих закладів, розташованих по всій території України, вже припинив свою профільну діяльність. Утримувати закриті установи, які не виконують своєї функції, є невигідним для держави, оскільки це мільйони гривень видатків щороку», – підкреслила Висоцька.

Приватизація «законсервованих» виправних центрів не тільки позбавить державу збитків і забезпечить надходження до бюджету, а ще й дозволить будувати нові, сучасні виправні центри за європейським зразком, що покращить умови утримання в неволі, умови праці для персоналу Державної кримінально-виконавчої служби (ДКВС) та забезпечить безпеку суспільства.

Нагадаємо, що наприкінці 2020 року міністр юстиції Денис Малюська анонсував приватизацію щонайменше чотирьох в’язниць у 2021 році, публікацію комплексного Рейтингу в’язниць, відкриття нових об’єктів в’язничної інфраструктури і початок будівництва нових слідчих ізоляторів.

Фото із сайту "Укринформ"

92 запитів за 0,221