Місцевим громадам остаточно передали право розпоряджатися землями. Держгеокадастр відтепер – лише сервісна організація

today 29.04.2021 query_builder 09:32 remove_red_eye 176 bookmarks Новини

Міністр агрополітики та продовольства Роман Лещенко заявляє, що з ухваленням Закону “Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин” право розпоряджатися землями передано місцевим громадам остаточно.

Як передає Укрінформ, про це Лещенко написав у фейсбуці.

"Тепер право розпоряджатися землями передано місцевим громадам остаточно і безповоротно. Держгеокадастр відтепер лише сервісна організація, максимально дерегулювана, з ліквідованими корупційними повноваженнями в управлінні земельними ресурсами", - наголосив міністр.

Лещенко вважає ухвалення закону доленосною подією, а сам закон одним із найважливіших, який підтверджує невідворотність земельної реформи.

Нагадаємо, Верховна Рада 28 квітня ухвалила Закон “Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин”. Відповідний законопроєкт №2194 підтримали 284 депутати.

Законом передбачено, зокрема, передачу земель державної власності за межами населених пунктів (крім земель, які потрібні державі для виконання її функцій) до комунальної власності сільських, селищних, міських рад. Органам місцевого самоврядування надаються повноваження щодо зміни цільового призначення земельних ділянок приватної власності, а також повноваження щодо затвердження планів детального планування території за межами населених пунктів.

Фото - Укрінформ

92 запитів за 0,236