Митниця добро не дала

today 17.12.2020 query_builder 20:11 remove_red_eye 324 bookmarks Новини

Київська митниця Держмитслужби повідомила, що запобігла контрабандному експорту бориспільським підприємством до Південного Судану агрегату «КАУ-30Б» системи управління польотом вертольотів. Хоча згідно з товаросупровідними документами, за кордон підприємці відправляли частини до цивільного літака.

Але під час проведення митного огляду вантажу оперативники Київської митниці замість заявленого товару виявили агрегат з маркуванням «КАУ-30Б». Виявлений прилад є комбінованим агрегатом управління «КАУ-30Б», який є невід’ємною складовою частиною літальних апаратів військового призначення, а саме силовим агрегатом системи управління польотом вертольотів. Його вартість становить понад 730 тис грн.

Міжнародна передача таких товарів можлива лише за наявності відповідного дозволу чи висновку Держекспортконтролю та за умови обов’язкового їх декларування. Жодних дозвільних документів на переміщення агрегату митниці надано не було і в декларації дані про нього підприємці не зазначили, тож ця зовнішньоекономічна операція здійснювалася з порушенням діючого законодавства.

Складено протокол про порушення митних правил за ч.1 ст. 483 Митного кодексу України.

Агрегат системи управління польотом вертольотів вилучено до винесення судом рішення у справі.

Виявлення порушення стало можливим у співпраці із Службою безпеки України.

87 запитів за 0,184