На Бородянщині родина лелек постраждала від пестицидів

today 02.07.2021 query_builder 13:12 remove_red_eye 284 bookmarks Новини

Родина лелек у селі Волиця Бородянського району, ймовірно постраждала від використання пестицидів на полях.

Днями до Служби порятунку тварин надійшла інформація про те, що в селі Волиця лелеченя випало з гнізда і погано себе почуває, а другий лелека лежить на краю гнізда без ознак життя, інформує Kyiv Animal Rescue Group.

Екіпаж швидко виїхав на місце події, але до моменту прибуття рятувальників одне лелеченя померло.

Гніздо розмістили на бетонному стовпі, який спеціально зберегли під час заміни ліній електропередачі та ремонту доріг. Лелеки живуть у цьому місці вже багато років. Минулого тижня на прилеглих полях почали активно труїти гризунів, й після цього лелеки почали почуватись значно гірше. Пташенята перестали ставати на лапи, а один з дорослих лелек, перестав вилітати з гнізда.

Коли рятувальниця почала залазити до гнізда, лелека раптово злетів. Він погано летів, намагався потрапити в повітряний потік, але втратив висоту і впав. Перший раз він зміг пролетіти близько 200 метрів. Його переслідували, він помітив людей і знову злетів, але впав вже значно ближче. Його впіймали.

Другий дорослий лелека почувався більш бадьоро, і не мав ознак сильного отруєння.

З гнізда витягли друге лелеченя, яке теж загинуло.

Отруєний лелека госпіталізований. Йому надають допомогу в «Садибі Нюшаніково. Допомога птахам». Є надія на одужання, але стан лелеки дуже важкий. Інший лелека не залишив гніздо, постійно літає і клацає дзьобом, чекаючи на пару.

Чекаємо на одужання потерпілого та возз’єднання родини.

Фото - Kyiv Animal Rescue Group

92 запитів за 0,241