На Київщині фермер з Баришівки вирощує часник завбільшки з цибулину (у чому фермерський секрет)

today 20.01.2021 query_builder 09:39 remove_red_eye 268 bookmarks Новини

Зовсім недавно з’явився на українському ринку екзотичний, теплолюбний і незвичний рокамболь. Популяризує його в Україні фермер із Баришівки Володимир Мережко — засновник «Клубу виробників рокамболю». Саме він та людина, яка завезла його в нашу країну. Про це повідомляє АгроЮг, інформує agronews.ua.

Першу головку рокамболю фермер привіз із Флориди — купив за 6,5 доларів, потім розмножив її. І хоча найкраще рокамболь вирощувати на Півдні України, де кліматичні умови для нього підходять ідеально, але Володимир вирощує його у Баришівці вже 5 років.

«Рокамболь — це цибуля причасникова. Від цибулі він взяв вагу, а від часнику — вигляд і присмак. Там більше цибулі. Якщо додати в зажарку і все, що печеться, там такий букет розкривається, дуже ароматний, неймовірний. Люди раз спробують і потім не зможуть відмовитись. Станете рокамболевим наркоманом», – розповідає Мережко.

Рокамболь, на відміну від зимових сортів часнику, чудово зберігається — практично всю зиму, до квітня. Він має високу врожайність, приблизно в 3-4 рази вищу ніж врожайність традиційних сортів часнику, адже вага кожної головки сягає від 250 до 450 грам.

В Україні покищо не дуже багато людей, які вирощують рокамболь. Все ж овоч поки недостатньо популярний в українських споживачів. Виправити це і намагається фермер з Київщини. Майже всі відомі йому фермери, які займаються вирощуванням екзота — це його покупці.

Вартість рокамболю немала. Голівка цієї часникової цибулі коштує 350 грн, зубець — близько 30 грн. Ринку рокамболю в Україні ще немає, тому реалізує його Володимир зі своїми компаньйонами на різноманітних аграрних виставках, ярмарках, через власний сайт та соціальні мережі.

90 запитів за 0,238