На Київщині накрили злочинне угруповання, яке займалося шахрайством і незаконною відправкою людей за кордон

today 10.02.2021 query_builder 16:26 remove_red_eye 117 bookmarks Новини

Працівники слідчого управління ГУ поліції Київщини за оперативним супроводженням ГУ БКОЗ СБУ викрили злочинне угруповання, щодо якого ведеться досудове розслідування, відкрите за ч. 4 ст. 190 (шахрайство), ч. 2 ст. 332 (незаконне переправлення осіб через державний кордон України) Кримінального кодексу України, інформує "Главком" з посиланням на Поліцію Київської області.

З’ясовано, що на території столичної області діяла організована злочинна група, яка незаконно переправляла іноземців через державний кордон України.

А ще вони запровадили корупційний механізм «успішного» складання студентами медзакладів ліцензованих іспитів «КРОК» з використанням підроблених паспортів громадян України, здійснювали документування іноземних студентів-медиків освітніми документами державного зразка.

Злочинна схема працювала так. Студенти-медики, котрі мали бажання успішно скласти іспити, зверталися до цих осіб із відповідним проханням, а ті у свою чергу отримавши таку «заявку», через свої особисті контакти із викладачами та студентами, котрі успішно навчалися, чи навчаються у навчальних закладах медичного спрямування, пропонував їм за 500 доларів США скласти ці іспити замість «клієнта».

Інші учасники угрупування отримували у таких студентів оригінали їхніх паспортів та вносили до них зміни: переклеювали в паспорти фотокартки особи, яка складала іспит замість «клієнта».

Члени злочинної групи також організовували виготовлення та видачу зацікавленим особам (як правило іноземним студентам медичних вишів) підроблених сертифікатів про складання іспиту «КРОК».

Брали немало - вартість «успішної здачі» ліцензованого іспиту «КРОК» з одного іноземного студента-медика становила 15 тисяч доларів США, зі студента-українця – відповідно 3 тисячі баксів. Щорічний тіньовий обіг коштів злочинної групи становив близько 2 млн. доларів США.

У фігурантів виявлені та вилучені відповідні документи, фотоматеріали, засоби зв’язку та інші речові докази протиправної діяльності.

Максимальне покарання, яке загрожує зловмисникам - ув’язнення до дванадцяти років з конфіскацією майна та з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Фото із сайта "Главком"

92 запитів за 0,242