На Київщині посилюють обмежувальні заходи

today 10.11.2021 query_builder 20:11 remove_red_eye 33737 bookmarks Здоров'я, Новини

Із цієї суботи, 13 листопада, громадський транспорт у регіоні почне працювати з посиленими обмежувальними заходами. Таке непопулярне, але вкрай необхідне рішення було прийнято сьогодні під час позачергового засідання обласної комісії з питань ТЕБ і НС, повідомив голова Київської ОДА Василь Володін.

«Ми розуміємо, наскільки важливо жителям пристоличного регіону мати якісне транспортне сполучення, тому громадський транспорт в межах області та до Києва продовжить курсувати за звичайним графіком. Але їздити в автобусах, маршрутках і електричках із цієї суботи матимуть право тільки пасажири, які матимуть при собі один із документів:

"COVID"-сертифікат, який підтверджує вакцинацію;

негативний результат ПЛР- чи експрес-тесту на визначення коронавірусу, отриманий не пізніше як за 72 години до дня поїздки;

довідку про одужання особи від коронавірусу, чинність якої підтверджена за допомогою Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, зокрема з використанням мобільного додатку "Дія"», - підкреслив очільник області.

Також він акцентував на тому, що коли Київщину тільки ввели до "червоної" зони, роботу транспорту не обмежували жодним чином. Але далі відтягувати цей момент уже не має можливості.

«Закликаю жителів Київщини, які ще не встигли імунізуватись, нарешті потурбуватись про себе і вакцинуватись. Тільки щеплення дозволяють уберегти себе від важкого перебігу хвороби. У всіх інших випадках люди тижнями лежать під киснем у лікарнях. А до такого свій організм точно не треба доводити», - наголосив голова ОДА.

Довідково. Контроль наявності у пасажирів відповідних документів здійснюють вибірково патрульні поліцейські у салоні транспортного засобу. У разі відсутності небхідних документів на пасажирів маршруток та автобусів може бути виписаний адмінпротокол штрафних санкцій на суму 17 000 - 34 000 грн (Кодекс України про адміністративні правопорушення, стаття 44 прим. 3). На залізничному транспорті відповідальність наразі на перевізнику, але законодавче поле в питаннях карантину швидко змінюється.

Коротко кажучи, наразі цілком можливо вільно проїхати в автобусах, маршрутках і електричках без відповідних документів, але це - ризик і можливі неприємності.

92 запитів за 0,165