НА Київщині запрацювали 25 стаціонарних пунктів вакцинації проти Сovid-19

today 22.03.2021 query_builder 20:22 remove_red_eye 320 bookmarks Здоров'я, Новини

З 22 березня до кампанії імунопрофілактики долучені нові цільові групи з другого етапу Дорожньої карти з вакцинації̈ від COVID-19.

Протягом цього етапу передбачено вакцинувати близько 70 тисяч працівників первинної медицини. Першими щеплення отримають працівники мережі первинної медицини, зокрема сімейні лікарі та їхні помічники. Вакцинація буде відбуватися на новій платформі – у стаціонарних (тимчасових або постійних) пунктах щеплення, інформує КОДА.

До слова, для вакцинації медиків в Україні відкрилися 565 таких пунктів щеплення проти COVID-19. 25 пунктів розпочали свою роботу в Київській області.

Стаціонарні пункти працюють в закладах охорони здоров’я. Для організації безпечного вакцинування ці кабінети щеплень обладнані відповідно до вимог інфекційного контролю та забезпечені необхідною кількістю доз вакцини. Медики, які в них працюють, пройшли відповідне навчання. У декількох областях такі кабінети працюють у пілотному режимі ще з 19 березня.

З 29 березня по території країни будуть відкриті ще більше 2500 пунктів щеплення, які розпочнуть свою роботу в разі надходження нової партії вакцин. З моменту надходження нової партії вакцин розпочнеться запис на вакцинацію людей віком від 80 років, яких також передбачено вакцинувати на другому етапі дорожньої карти.

Але їм попередньо слід записатися до листа очікування в додатку Дія або через контакт-центр МОЗ 0 800 60 20 19.

Попередньо Міністерство охорони здоров’я України рекомендувало мобільним групам з імунізації залучати до вакцинації проти COVID-19 організовані колективи з другого етапу, зокрема усі заклади охорони здоров’я (державні та приватні, у тому числі й аптечні).

Нагадаємо, що записатися до списку очікування на вакцинацію людям із пріоритетних груп можна за допомогою застосунку чи порталу Дія або через контакт-центр МОЗ 0 800 60 20 19. Люди старші за 80 років вже можуть записатися на вакцинацію через сімейних лікарів.

Зараз в Україні здійснюється імунізація вакциною Covishield/AstraZeneca виробництва індійського Інституту сироватки крові, 500 тис. доз якої було закуплено державним коштом. Ця вакцина ефективна та безпечна. Дозвіл на її використання дали Всесвітня організація охорони здоров’я, Велика Британія, Європейський Союз, Індія та Канада.

Усі щеплення проти COVID-19 є добровільними й безоплатними.

Найближчі стаціонарні пункти вакцинації проти COVID-19: КНП «Вишнівська МЛ», КНП “ЦПМСД” Білогородської сільської ради, КНП «Ірпінський міський ЦПМСД», КНП “Васильківський центр ПМСД”, КНП “Бучанський ЦПМСД”, КНП “Макарівський центр ПМСД”, КНП “Фастівський ЦПМСД”.

Фото - КОДА

92 запитів за 0,217