На Київщині затримали учасників злочинного угруповання за озброєні розбійні напади та катування людей (є відео затримання)

today 21.05.2021 query_builder 07:25 remove_red_eye 1163 bookmarks Новини

Про це повідомив голова Національної поліції України Ігор Клименко. З вогнепальною та холодною зброєю зловмисники здійснювали жорстокі напади і на будинки мешканців, і на офісні приміщення. Вимагаючи гроші та цінності, зв’язували та катували потерпілих, зокрема праскою. Попередньо загальна сума збитків становить понад 200 тисяч доларів.

Вчора, 20 травня, поліцейські затримали трьох активних учасників угруповання на трасі Київ-Житомир.

Про це інформує пресслужба Національної поліції України.

Правоохоронці встановили, що мешканці Львівської, Рівненської та Івано-Франківської областей організували стійке озброєне вогнепальною та холодною зброєю злочинне угруповання для систематичного вчинення розбійних нападів. Група з чітким розподілом ролей кожного учасника діяла упродовж тривалого часу.

«Ця група скоїла ряд жорстоких злочинів на території держави, працювала достатньо жорстко та агресивно. Під час злочинів поводилися достатньо зухвало, влаштовували погроми, катували людей, зокрема розпеченою праскою, перед цим прив’язуючи скотчем до стільця», – розповів очільник Нацполіції.

За словами Клименка, зловмисники мали спеціальну фізичну підготовку, ретельно готувалися та планували кожний злочин.

«Група достатньо ретельно готувала свої злочини та потім скоювала їх за затвердженим сценарієм. Більше десяти автомобілів, які використовувалися під час скоєння цих злочинів, після розбою спалювалися. Як і всі речові докази, які потім могли якимось чином вивести на це угруповання», – наголосив голова Національної поліції.

Члени угруповання вивчали спосіб життя потенційних жертв, їхнє матеріальне становище, поведінку, зв’язки, перебування поза межами дому. Усі напади скоювали зазвичай у вечірній або нічний час, з вогнепальною та холодною зброєю, використовуючи спеціально придбані засоби для вчинення злочинів.

Так, у травні цього року здійснили розбійний напад на приватне помешкання у Харкові. Учасники групи катували потерпілу праскою та заволоділи грошовими коштами в сумі 60000 євро, 50000 доларів США, виробами із золота.

Попередньо зловмисники заволоділи грошовими коштами на понад 200 тисяч доларів та золотими виробами. Точна сума збитків наразі встановлюється.

Нині тривають слідчі дії, вирішується питання про затримання учасників групи у порядку ст. 208 КПК та вручення їм повідомлення про підозри у вчиненні злочинів, передбачених ч. 4 ст. 187 (розбій) Кримінального кодексу України. Зловмисникам може загрожувати до п'ятнадцяти років позбавлення волі із конфіскацією майна.

Фото та відео - Національна поліція

">

92 запитів за 0,248