На Кузьму та Дем’яна гостей зазивали, курятиною годували

today 14.11.2021 query_builder 10:33 remove_red_eye 409 bookmarks Новини

14 листопада віруючі вшановують безсрібників Кузьму і Дем'яна. Ці святі вважаються покровителями ремесел, домашньої птиці та шлюбу. Їм моляться про зцілення від хвороб, кохання між подружжям і взаєморозуміння з дітьми, інформує УНІАН.

У народі ця дата отримала назву Осінні Кузьминки. Саме 14 листопада різали птицю і відправляли частини м'яса рідним. З птиці готували наваристі супи і ароматні пироги. Курей-несучок оберігали і годували ласощами, а їхні яйця вважали цілющими.

День Кузьми і Дем'яна - це дівоче свято. Його відзначали з великим розмахом: для цього влаштовували вечірку, запрошували музикантів і всю молодь. На стіл ставили страви з курячого м'яса.

Сон з 13 на 14 листопада вважається віщим.

У цей день заборонено їсти нирки тварин, інакше можуть захворіти власні нирки, а ось їсти сердечка дозволено, не можна дивитися в очі жебракам і бездомним; воду після купання дитини не можна виливати на вулицю, інакше дитина може захворіти.

У народі запримітили, якщо 14 листопада теплий день, то зима буде м'якою; якщо на деяких деревах залишилося листя, то зима буде затяжною; бруд на дорогах означає, що до середини зими не буде заморозків; якщо калюжі і озера вкрилися льодом, то теплих днів у листопаді більше не буде.

Фото - pixabay.com

92 запитів за 0,170