На Макарівщині виготовлятимуть ікру з равликів

today 01.08.2021 query_builder 19:11 remove_red_eye 220 bookmarks Новини

Равликів з Наливайківки купляють як в Україні, так і закордоном. На території колишнього колгоспу розпочалося спорудження всього необхідного для вирощування равликів. За перший рік продуктивність фабрики складала 70 тонн равликів у селах Наливайківка та Почепин Макарівської селищної ради на Київщині. Про це повідомляє kyivregion.info, пише agronews.ua.

Карантинні обмеження внесли свої корективи щодо бізнес-плану підприємства і тому на другий рік роботи було ухвалено рішення зменшити продуктивність та зосередитися на розбудові інфраструктури підприємства. Сьогодні у власника Наливайківської фабрики Івана Осюка плани по створенню закритого циклу вирощення равликів – від ікри до готових продуктів з м’яса равликів.

Вирощують в Наливайківці Helix aspersa Мюллер, а не звичайних польових, на спеціальних полях-квадратах, де знаходиться равликова ікра. Одне таке поле має площу 1 га. Зверху розміщенні дерев’яні щити, які з певною частотою поливаються водою. Ось в таких умовах і ростуть равлики. Якщо погода похмура, вони перебувають зверху на щитах, якщо на вулиці спекотно, то равлики ховаються під щити.

Як розповідає І. Осюка, ідея створення подібного проєкту виникла достатньо давно. Але от прийняття рішення було не простим, бо на аналіз ризиків та перспектив бізнесу пішло багато часу. Обрали Наливайківку абсолютно випадково. Саме тут підійшли всі умови: чиста вода і ґрунт без хімікатів.

Власник підприємства каже, що перетворення з ікри в повноцінного равлика триває 4 місяці. Потім їх збирають і переносять в спеціальне приміщення, де равликів миють і три дні вони голодують, а потім на них чекає холодильна камера, де, за допомогою поступового зниження температури, вони засинають. Лише після цього можна відділяти мушлю від равлика.

У реалізації равликів підприємство співпрацює з компанією «Volutee».

Нині на підприємстві працюють всього 20 працівників, але із розширенням технологічних процесів, будуть збільшувати і кількість працівників. Крім того, на сезонні роботи наймають велику кількість робітників. Переважно це мешканці Наливайківки та Ніжиловичів.

Фото із сайту agronews.ua

Подивіться інші записи

Як у Боярці перехожі зупиняли п’яничку за кермом (є відео)

today 13.09.2021 remove_red_eye 175

У Мощуні горів двоповерховий будинок

today 17.09.2021 remove_red_eye 367

Вчора у Ворзелі поблизу залізничної колії знайшли… снаряд

today 02.09.2021 remove_red_eye 494

Зверніть увагу: планові відключення електроенергії у Білогородці, Бобриці, Боярці, Бучі, Віті-Поштовій, Гатному, Горбовичах, Гореничах, Горенці, Гурівщині, Жорнівці, Забір’ї, Капітанівці, Лісному, Любимівці, Милій, Михайлівці-Рубежівці, Неграшах, Новому, Новосілках, Обухові, Рославичах, Петрушках, Петропавлівській та Софіївській Борщагівках, Святопетрівському, Стоянці, Тарасівці, Фастові, Ходосівці, Хотові, Шпитьках, Юрівці (13.09)

today 13.09.2021 remove_red_eye 450

ДТП з потерпілими: троща за участі легковика та карети швидкої допомоги (є відео)

today 25.09.2021 remove_red_eye 712

Автотроща у Ходосівці біля Мегамаркету (є відео)

today 12.09.2021 remove_red_eye 1018

92 запитів за 0,255