На медичну сферу області спрямують понад 2 млрд грн

today 30.12.2020 query_builder 08:40 remove_red_eye 133 bookmarks Новини

Депутати облради затвердили програму «Здоров’я Київщини», яка розрахована на три роки. Загальний обсяг її фінансування склав понад 2 млрд грн, із яких майже 1 млрд – кошти обласного бюджету. Реалізація програми передбачає кілька важливих напрямів. Частину коштів спрямують на підтримку хворих. Зокрема, йдеться про: закупівлю препаратів для лікування пацієнтів із рідкісними хворобами; забезпечення продуктами лікувального харчування дітей і дорослих, хворих на фенілкетонурію; закупівлю медичних виробів для пільгових категорій населення.

Про це повідомляє пресслужба КОДА.

А ще у програмі передбачається виділення додаткових коштів для закладів охорони здоров’я, у тому числі й на оновлення їх матеріально-технічної бази, що дозволить:

•покращити надання медичної допомоги хворим на серцево-судинні та онкологічні захворювання, а також пацієнтам, які потребують трансплантації;

•створити комбустіологічну службу для надання допомоги людям із опіками;

•сформувати якісні системи паліативної та хоспісної допомоги.

Вперше заходами Програми передбачено фінансування на страхування на випадок захворювання на гостру респіраторну хворобу COVID-19 працівників закладів охорони здоров’я, визначених для надання допомоги пацієнтам хворим на COVID-19, у сумі 4,0 млн. грн. На забезпечення закладів охорони здоров’я Київської області лікарськими засобами, медичними виробами, розхідними матеріалами, реагентами для лабораторних досліджень та засобами індивідуального захисту для запобігання поширення на території області випадків захворювань, спричинених новим коронавірусом (2019-nCoV), передбачено 3,0 млн. грн.

Варто нагадати, що з 2020 року фінансування закладів охорони здоров’я Київщини здійснюється, в основному, із двох джерел, а саме: програми «Здоров’я Київщини» та Програми державних гарантій медичного обслуговування населення. НСЗУ не утримує заклади охорони здоров’я відповідно до кошторису, а закуповує послуги на умовах договору з медичним закладом.

У 2021 році Програмою передбачено збільшення кількості пакетів медичних послуг за рахунок деталізації вже існуючих. Це дозволить чіткіше визначати обсяг послуг, які оплачуються НСЗУ, та вимоги до них.

Фото із відкритих джерел

87 запитів за 0,182