На Обухівщині прокуратура повернула у комунальну власність територіальної громади земельну ділянку вартістю 12,5 млн грн

today 25.05.2021 query_builder 13:28 remove_red_eye 105 bookmarks Новини

Рішенням суду задоволено позовні вимоги Обухівської окружної прокуратури щодо повернення земельної ділянки вартістю 12,5 млн. грн у комунальну власність територіальної громади міста Українка, інформує пресслужба Київської обласної прокуратури.

Правоохоронцями встановлено, що рішенням Української міської ради ще в 2018 році зазначену земельну ділянку було безкоштовно передано у приватну власність ОК «ЖБД» «Дніпровський» для будівництва та обслуговування багатоквартирного житлового будинку. Проте це рішення суперечить чинному законодавству України, оскільки під час заснування житлово-будівельного кооперативу було порушено порядок його створення (ст. 41, ч. 3 ст. 123, ч. 2 ст. 134 Земельного кодексу України).

Також органами прокуратури встановлено, що зазначена земельна ділянка частково накладається на землі Водного фонду України, а у органу місцевого самоврядування відсутні повноваження на відведення її у приватну власність.

Реагуючи на виявлені порушення, окружною прокуратурою скеровано до суду позовну заяву з метою визнання недійсним рішення Української міської ради щодо передачі земельної ділянки у приватну власність. Суд задовольнив позовні вимоги в повному обсязі.

92 запитів за 0,229