Наближається повне сонячне затемнення

today 27.11.2021 query_builder 11:32 remove_red_eye 428 bookmarks Новини

Повне сонячне затемнення відбудеться 4 грудня цього року, але побачити його зможуть далеко не всі бажаючі. Пінгвінам пощастить більше інших.

Нагадаємо, повне затемнення Сонця спостерігається під час нового місяця, коли Місяць закриє собою нашу зірку і буде видно лише невеликі відблиски корони по краях. Основну фазу затемнення буде видно у невеликій частині планети в Південній півкулі, а найкращий вид на затемнення буде у тих, хто знаходиться в Антарктиді та недалеко від цього континенту. Про те, що потрібно знати про це затемнення пише «Фокус» з посиланням на Forbes.

Затемнення буде видно найкраще у декількох місцях планети. Воно розпочнеться в Південному океані в майже 500 км на південний схід від Фолклендських островів, потім його буде видно в 360 км від острова Південна Георгія і на Південних Оркнейських островах, потім за ним можна буде спостерігати в Антарктиді й усе закінчиться в районі моря Амундсена.

А ще часткове затемнення Сонця можна буде побачити на деяких островах в південній частині Атлантичного океану, на півдні Африки та Австралії.

Повне сонячне затемнення побачать близько 2,5 тисяч осіб, які перебуватимуть на круїзних лайнерах поблизу Антарктиди. За це задоволення вони заплатили по 9 тисяч доларів кожен. Трохи менше, а саме 5 тисяч доларів, коштує квиток на спеціальні екскурсійні літаки, які вилетять з Чилі та Австралії.

Ще невелика група людей побачить сонячне затемнення із приватного табору Union Glacier Camp, який знаходиться на льодовику Юніон в Антарктиді. Вартість перебування там – 50 тисяч доларів.

Затемнення триватиме 1 хвилину 54 секунди з 07:33 по всесвітньому часу неподалік від узбережжя Антарктиди. Найімовірніше єдиними, хто побачить затемнення повністю, будуть 60000 імператорських пінгвінів.

Нагадаємо, останнє сонячне затемнення було 23 листопада 2003 року, наступне відбудеться 15 грудня 2039 року.

Фото - «Фокус»

92 запитів за 0,189