Найбільші латифундисти України

today 04.09.2019 query_builder 10:01 remove_red_eye 678 bookmarks Новини

Поки в парламенті та суспільстві ламають списи щодо доцільності відкрити ринок землі, сильні світу цього її потихеньку скуповують.

Для прикладу, Андрієм Веревським ще у 2004 році на базі декількох компаній було створено акціонерний холдинг «Kernel Holding S.A.», який обачно було зареєстровано в князівстві Люксембург. Нині «Кернел Холдинг С. А.» є материнською компанією для ТОВ «Кернел-трейд» (мережа збутових підприємств), ТОВ «Кернел-капітал» (компанія з управління активами в Україні), СП ТОВ «Трансбалктермінал», ТОВ «Украгробізнес» тощо. Компанія «Кернел» виготовляє широко відомі в Україні марки соняшникової олії «Стожар», «Чумак Домашня», «Чумак Золота», «Щедрий ДАР», «Любонька» і є безсумнівним лідером на українському ринку бутильованої олії. Так ось, за підсумками 2017 року Андрія Веревського назвали найбільшим землевласником України. Він, контролюючи «Кернел», володіє земельним банком у 604,5 тис. га.

Трохи менше земельки у власника «Ukrlandfarming» Олега Бахматюка, одного з найбільших орендаторів земель сільськогосподарського призначення, що займається виробництвом зерна та розведенням великої рогатої худоби. За деякими даними він володіє 570 тис га української землі.

Розмір земельного банку групи "Агропросперіс" (головний інвестор NCH Capital) 800 тис. га, з них 430 тис. га в Україні.

Основні власники агробізнесу Джордж Рор та Моріс Табасінік.

Головний офіс NCH, що оперує активами загальною вартістю $3,5 млрд, в Нью-Йорку. Компанія ще з 90-х інвестує у країни пострадянського простору.

NCH контролює землі у 16 областях України. Обсяги експорту української частини компанії складають більше 2 млн тонн зерна на рік.

Український агробізнес NCH вже давно зазнав слави непублічної компанії. Політику компанії можна охарактеризувати улюбленою фразою фінансистів: «Гроші люблять тишу». Керівники шести агрохолдингів, підконтрольних фонду, навідріз відмовляються від надання будь-яких інтерв’ю. До речі, засновник компанії Джордж Рор – син будівельного магната, який 30 років пропрацював в столиці Колумбії Боготі. Рор може сміливо назвати себе українцем: батько родом зі Львова, мати – з Мукачево.

Далі у нашому списку латифундистів Юрій Косюк – основний власник холдингу Миронівський хлібопродукт, який за різними даними має 370-380 тис га землі. Мільярдер Юрій Косюк – найбільший виробник курячого м’яса та м’ясних продуктів (торгові марки «Наша ряба», «Легко!», Бащинський» та ін.) . Агрохолдинг об’єднує виробничі потужності всього технологічного ланцюжка м’ясного виробництва – від виробництва кормів, інкубаційних яєць, вирощування великої рогатої худоби, свиней і домашньої птиці до переробки і реалізації готової продукції. Варто зазначити, у агрохолдингу одні з найвищих показників урожайності основних зернових культур. Косюк має намір збільшити свій земельний банк до 500 тис га.

А завершують наш умовний список найбільших власників земельних угідь Віктор Іванчик, який очолює агрохолдинг Астарта-Київ і має 250 тис га та власник холдингу Зоря Поділля Петро Порошенко, який прикупив 100 тис га української земельки.

92 запитів за 0,317