Національний архів Швеції передав Україні три копії Конституції Пилипа Орлика

today 28.06.2021 query_builder 13:37 remove_red_eye 99 bookmarks Новини

До 30-річчя Незалежності України до Києва привезуть оригінал Конституції Пилипа Орлика. Про це повідомив президент Володимир Зеленський під час виступу на урочистому засіданні Верховної Ради з нагоди 25-ї річниці Конституції України, інформує glavcom.ua.

«Перед тим, як приїхати сюди, я традиційно, як і щороку, покладав квіти до пам’ятника Пилипу Орлику – гетьману Війська Запорозького і автору знаменитої Конституції 1710 року, яку називають першою писемною Конституцією Європи. Переважна більшість із нас про неї знає, чула, читала або вивчала. І водночас переважна більшість із нас ніколи не бачила її в живу. Не бачила частинки своєї історії і своєї спадщини. Більш того, за 311 років Конституція Пилипа Орлика жодного разу не була вдома, на його Батьківщині», – зазначив Зеленський.

Він повідомив про переговори, які декілька місяців велися з владою Швеції, у Національному архіві якої зберігається оригінал Конституції Пилипа Орлика.

«Національний архів Швеції передав Україні три копії Конституції Пилипа Орлика. Одна вже зранку виставлена у фойє Верховної Ради. Друга буде знаходитись в Офісі президента. Третя – у Конституційному суді України. Після його оновлення та перезавантаження», – розповів глава держави.

«До 30-річчя нашої Незалежності, вперше за 311 років, до України потрапить оригінал Конституції Пилипа Орлика. Його, разом з булавою гетьмана Пилипа Орлика і гетьмана Івана Мазепи, всі охочі зможуть побачити у Софійському соборі», – оголосив президент.

Зазначимо, що прийняття однакових для усіх правил гри у вигляді Конституції, без перебільшення, було величезним досягненням, що вивело Україну з політичної кризи 1994-1996 років.

Фото - Главком

92 запитів за 0,238