Найбільшим мережам АЗС АМКУ рекомендує знизити ціни на пальне

today 27.03.2021 query_builder 09:29 remove_red_eye 126 bookmarks Новини

Антимонопольний комітет вважає, що найбільші мережі АЗС не реагують на зниження світових котирувань на пальне, що може призводити до завищення цін для споживачів.

Про це повідомила пресслужба Комітету, інформує «Економічна правда».

У зв'язку з цим АМКУ надав великим роздрібним мережам, що працюють під брендами WOG, OKKO, Ukrnafta, AMIK, Shell, Socar, UPG, БРСМ, Avantage-7 і Glusco, обов'язкові до розгляду рекомендації.

Антимонопольний регулятор рекомендував цим мережам АЗС вжити заходів щодо встановлення роздрібних цін на високооктанові бензини і дизельне пальне на рівні, який існував би за умов значної конкуренції на ринку і відповідав об'єктивній ситуації на ринку.

За підсумками проведеного аналізу АМКУ встановив, що в січні-березні 2021 року курс долара США до гривні знизився на 2,8%, середні ціни великого опту на бензини марки А-95 зросли на 12,5%, дизпальне – на 9,4%.

У той же час середні роздрібні ціни на бензини марки А-95 зросли на 12,5%, на дизельне пальне – на 12,93%, на автогаз – на 21,15%.

При цьому АМКУ підкреслює, що з 12 березня європейські котирування на дизельне пальне і високооктанові бензини почали знижуватися. При цьому рівень роздрібних цін на інформаційних табло стаціонарних АЗС продовжував зростати.

"Як показує досвід, вітчизняні оператори роздрібної реалізації пального швидко реагують на збільшення європейських котирувань на нафтопродукти і відразу відображають таку тенденцію на інформаційних табло АЗС. Однак при зменшенні європейських котирувань на нафтопродукти такого швидкого "зворотного" процесу не відбувається", – зазначають в АМКУ.

Комітет звертає увагу, що зниження європейських котирувань повинно забезпечити зниження закупівельних цін на нафтопродукти на території України, а отже є підставою для зміни роздрібних цін.

У той же час зберігається тенденція до підвищення і підтримання основними учасниками ринку роздрібних цін на інформаційних табло стаціонарних АЗС, що може призвести до додаткових фінансових витрат споживачів.

Фото із сайту «Економічна правда»

92 запитів за 0,239