Названо лауреатів Шевченківської премії

today 28.02.2020 query_builder 19:45 remove_red_eye 53 bookmarks Новини

Комітет з Національної премії України імені Т. Шевченка назвав лауреатів премії 2020 року. Ними стали Тарас Прохасько, Маріанна Кіяновська, Євгенія Подобна, гурт "ДахаБраха", Олександр Глядєлов та опера-реквієм «Йов».

У номінації «Література» цього року перемогу отримали Маріанна Кіяновська за книгу поезій "Бабин Яр. Голосами" і Тарас Прохасько за збірку есеїв "Так, але...". Про це повідомили у UA:Суспільне.

«Вірші Маріанни Кіяновської — це своєрідні монологи жертв трагедії в Бабиному Яру або її свідків, глибоко психологічні та складні змістовно», – говорять про поезію лауреатки премії. Щодо Тараса Прохаська, то про його есеї відгукуються як про «історії, які з перших сторінок формують цілісну тему – як важливо відчувати і чути, це оповіді про родину та спогади». Автор «з любов'ю і трепетом описує Карпати і Західну Україну».

У номінації "Публіцистика, журналістика" премію отримала воєнна кореспондентка Євгенія Подобна за книгу "Дівчата зрізають коси".

У номінації "Музичне мистецтво" переміг український етно-хаос гурт "ДахаБраха" з альбомом "Шлях" (2016).

Мистецький проєкт "Карусель" Олександра Глядєлова відзначено у номінації «Візуальні мистецтва», а у номінації "Театральне мистецтво" перемогла опера-реквієм "Йов" Влада Троїцького, Романа Григоріва та Іллі Разумейка.

92 запитів за 0,247