«Не дайте зникнути цьому храму!»

today 24.10.2021 query_builder 12:45 remove_red_eye 855 bookmarks Вікенд, Новини

У зоні відчуження, в селі Красне, що за 6 км від ЧАЕС, збереглася унікальна церква – це дерев’яний храм Архистратига Михаїла, збудований ще у 1800 році.

Раніше в Чорнобильському районі було 18 церков, наразі уціліло лише дві – Іллінська церква у Чорнобилі та Свято-Михайлівська - у с. Красне. Після аварії храм був спустошений, залишилися лише стіни. Тож адміністрація зони відчуження та настоятель церкви Пророка Іллі у м. Чорнобиль закликали громадян дбайливо ставитися до святині та не оскверняти її.

Текст із цим зверненням, датований ще 2003 роком, зберігся на табличці, що досі прикрашає стіну храму. Її світлину оприлюднила під дописом Чорнобильського Радіаційно-екологічного Біосферного Заповідника Абрамчук Людмила. А ЧРЕБЗ презентував сучасну світлину церкви в селі Красне. «Тиша і благодать» - так підписали її автори. І, дійсно, фото випромінює особливу енергію умиротворіння. Споглядаючи на нього, ніби зупиняється час, а ще вкотре з’являється усвідомлення величі… й нікчемності людської природи.

Сподіваємося, що сучасники подбають про збереження цієї унікальної духовно-історичної пам’ятки та виконають настанови чорнобильського священника: «Адже церква – це стан душі, усе найчистіше людина зв’язала з домом Божим…»

Журнал Київщини "Корисний формат. Нове передмістя"

Фото Олександра Маркова

92 запитів за 0,280