Недоторканність скасовано

today 03.09.2019 query_builder 11:43 remove_red_eye 237 bookmarks Новини

Ми вже повідомляли, що у перший день роботи 29 серпня Верховна Рада України IX скликання ухвалила постанову про попереднє схвалення законопроєкту «Про внесення змін до статті 80 Конституції України (щодо недоторканності народних депутатів України)».

А Конституційний суд ще 19 червня минулого року визнав конституційним законопроєкт № 7203.

І ось сьогодні, 3 вересня, Верховна Рада ухвалила в другому читанні закон №7203 «Про внесення змін до статті 80 Конституції України (щодо недоторканності народних депутатів України)», який набуде чинності 1 січня 2020 року.

За цей закон проголосували 373 народних депутатів, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Нагадаємо, що законопроєкт №7203 був зареєстрований у парламенті VIII скликання Петром Порошенком. Ним передбачається виключення зі ст. 80 Конституції положення, що гарантує народним обранцям депутатську недоторканність, а також неможливість бути притягнутими до кримінальної відповідальності, затриманими чи заарештованими без згоди Верховної Ради. Віднині у цій статті залишається лише норма про те, що нардепи не несуть юридичної відповідальності за результати голосування або висловлювання у парламенті та його органах, за винятком відповідальності за образу чи наклеп.

До речі, комітет Верховної Ради з питань правової політики 2 вересня затвердив висновок до законопроєкту, яким рекомендовано Раді ухвалити в цілому законопроєкт про зміни до Конституції щодо скасування депутатської недоторканності.

92 запитів за 0,345