Невиконання доходів держбюджету у березні склало 10,4%

today 02.04.2020 query_builder 09:26 remove_red_eye 64 bookmarks Новини

Доходи бюджету в березні становили 87,9 млрд грн при плані 98,1 млрд грн, рівень невиконання плану за доходами - 10,4%. З них недобір надходжень по податках та митниці - 8,8 млрд грн, інформує Економічна правда з посиланням на сайт Держказначейства.

Загальний фонд бюджету отримав на 9,4 млрд грн (10,7%) менше плану. Спеціальний фонд - на 0,8 млрд грн (7,8%) менше планових показників.

Ця динаміка гірша ніж минулого місяця, проте набагато краща ніж у січні.

"Це - значно гірша динаміка, аніж в лютому (що є очікуваним, з урахуванням запровадженого карантину). Зокрема, в лютому рівень невиконання плану по надходженнях загального фонду становив лише 4,7%, при чому план по спецфонду було перевиконано на 8%.

Водночас, статистика березня набагато краща, ніж в січні. Тоді просідання по виконанню бюджету становило 21,5% від плану", - повідомляють експерти.

Загалом з початку року недобір по доходах держбюджету становить вже 27,6 млрд грн., або 11,6% від плану.

Дефіцит держбюджету зросте до 8%

Короткострокове збільшення дефіциту державного бюджету є інструментом подолання наслідків економічної кризи і не несе в собі загрози для макрофінансової стабільності.

Про це заявив заступник голови правління НБУ Дмитро Сологуб під час онлайн-конференції, організованої Європейською бізнес асоціацією, повідомляє Економічна правда.

"Розрахунки уряду показують зростання дефіциту державного бюджету у 2020 році з 2% до 8%. Так, це значне зростання, але потім економіка відновиться. Короткострокове зростання дефіциту бюджету на один рік не є великою проблемою", - констатував Д. Сологуб.

Він вважає, що в порівнянні з іншими країнами, які розвиваються, з точки зору бюджету в України не така погана ситуація.

"У нас є доступ до допомоги від інших донорів, не потрібно вести довгих переговорів. Потрібно зробити те, що давно потрібно було зробити, і отримати доступ до фінансування", - роз’яснює він.

Також, за словами Сологуба, співвідношення держборгу до ВВП може збільшитися до 70%.

"Співвідношення держборгу до ВВП може збільшитися з 50% до 60-70%. Якщо наступного року економіка повернеться до зростання, то воно може становити 10 відсотків, а реальне - 3 відсотка. Тоді ми повернемося до зниження співвідношення держборгу до ВВП", - підсумував топменеджер НБУ.

92 запитів за 0,260