Невже погода впливає на працездатність?

today 12.01.2021 query_builder 21:05 remove_red_eye 244 bookmarks Новини

Учені дослідили роль факторів навколишнього середовища на поведінку людей на роботі.

Як повідомляє сайт Іnspired.com.ua, німецькі вчені з Університету Люнебурга вивчили вплив ранкової погоди на самопочуття, настрій, рівень енергії та стресу людей на роботі. Про це пише Medical Express.

«Ідея цього дослідження виникла спонтанно під час зустрічі команди у погану погоду», — розповідають дослідники. «Зазвичай ми вивчаємо, такі фактори, як конфлікт, високе навантаження, пов’язані з самопочуттям співробітників. А в той день народилася божевільна ідея про те, що, здавалося б, несуттєві фактори, такі як погода, дійсно може зіграти свою роль».

115 учасників дослідження попросили щодня заповнювати анкети: вранці, до роботи, і ввечері. Добровольцям також потрібно було описати, якою була погода, коли вони прокинулися. Учасники заповнювали щоденник 457 робочих днів.

Зібрані вченими дані свідчать про те, що чим кращою погода була вранці, тим більше співробітники відчували себе бадьорими і задоволеними своєю роботою. У погану погоду люди відчували себе більш утомленими і незадоволеними. На більш негативні показники самопочуття: емоційне вигорання і стрес — погода не вплинула.

Результати дослідження направлені на розвиток ініціатив щодо поліпшення самопочуття співробітників. Наприклад, компанії можуть заохочувати працівників їздити на велосипеді або ходити на роботу пішки у гарну погоду або пропонувати спеціальні активності у погану.

Фото із мережі Інтернет

92 запитів за 0,260