Нобелівський комітет вручив премію з літератури за два роки

today 11.10.2019 query_builder 08:42 remove_red_eye 122 bookmarks Новини

Продовжується вручення Нобелівських премій у різних галузях. Вчора, 10 жовтня, визначилися лауреати премії з літератури відразу за два роки (2018 та 2019) «Нобеля» за цей рік отримав австрійський письменник Петер Гандке, за минулий - польська письменниця Ольга Токарчук, яка має українське коріння, адже її бабуся родом з Тернопільщини.

Про це повідомляє офіційний сайт премії.

До речі, торік письменниця отримала Букерівську премію за роман «Бігуни». Ще один її роман – «Веди свій плуг понад кістками мертвих» – цього року потрапляв до короткого списку Букера, а у 2017 році за цим твором Агнешка Голланд зняла фільм «Слід звіра». Кінострічка потрапила у конкурсну програму Берлінського кінофестивалю.

– Моя бабця Ольга Токарчук була українкою, дід – поляком, після війни родина розпорошилась, частина лишилась тут, інша замешкала у Польщі, а ще частина – у Франції, - розповіла лауреатка виданню "Молодіжне перехрестя".

Український читач має змогу ознайомитися з творчістю лауреатів, адже українською перекладені такі твори Гандке: «Жінка-шульга», «Скандал з публікою», «Як п'яте колесо до воза», «Наруга над публікою», «Новий досвід», «Пісня дитинства».

Українською вийшло й чимало робіт Ольги Токарчук, зокрема: «Шафа», «Професор Ендрюс у Варшаві», «Правік та інші часи», «Мандрівка людей книги», «Гра на багатьох барабанчиках», «Останні історії», «Веди свій плуг понад кістками мертвих», «Бігуни».

92 запитів за 0,285