Нова знахідка на Хортиці – козацькі зимівники 18 століття

today 18.11.2020 query_builder 14:26 remove_red_eye 174 bookmarks Новини

Фото Укрінформ

На острові Хортиця в Совутиній балці археологи знайшли козацькі зимівники 18 століття. Дослідники кажуть, що подібних знахідок не було вже 30 років.

Про це повідомляє Укрінформ.

“Спільно з департаментом культури і туризму Запорізької міськради Національний заповідник проводить дослідження північно-західної частини острова Хортиця. Хочемо зрозуміти, як заселявся край, особливо в період козацтва 16-18 століття. За нашими даними, на Хортиці було 17 зимівників. Останній був виявлений у 1993 році. Цього року, вже на завершення сезону, ми натрапили на об’єкт – сподіваємося, що це зимівник”, – розповів завідувач відділом охорони пам’яток Національного заповідника Хортиця Дмитро Кобалія.

Знайдений зимівник має невеликі розміри – 2,5 на 2 метри. У ньому виявлені залишки двох груб і декілька артефактів – кулі-дробинки, уламки скляних пляшок, пряжка – все це дозволило датувати об’єкт 18 століттям.

“Більшість козаків не жили на Запорізькій Січі. Там жили лише професійні військові, які займалися виключно військовими справами. Більшість козаків мешкали у зимівниках і брали участь у походах. На засадах таких зимівників склалися села і потім лише з’явився Олександрівськ (до 1921 року так називалося Запоріжжя). Ми маємо думати про те, ким були наші предки”, – наголосив Кобалія.

Зимівники – або ж хутірки – могли бути як наземними, так і землянками. Об’єкт, який зараз досліджують археологи, був заглиблений у землю на 30 – 40 см. Після того як він буде досліджений, співробітники Національного заповідника підготують документи про внесення зимівника до реєстру нерухомих пам’яток України.

92 запитів за 0,265