Нове районування України – затверджене

today 17.07.2020 query_builder 12:35 remove_red_eye 2003 bookmarks Новини

Верховна Рада України підтримала постанову «Про утворення та ліквідацію районів», відповідно до якої в Україні буде утворено 136 районів замість існуючих 490. Таке рішення дозволить завершити формування районного рівня адміністративно-територіального устрою та проведення місцевих виборів на новій територіальній основі, а також оптимізувати витрати державних ресурсів на утримання бюрократичного апарату.

Про це повідомив на своїй сторінці у Фейсбук народний депутат Олександр Горобець.

«Не зовсім поділяю позицію щодо районування у Київській області (клопотав про утворення Києво-Святошинського району, а також визначення м. Ірпінь районним центром одного з районів), але наразі проголосоване 238 депутатами рішення передбачає утворення в Київській області 7 районів – Білоцерківського, Бориспільського, Броварського, Бучанського, Вишгородського, Обухівського та Фастівського», - пише нардеп.

Також він наголосив, що основа адміністративно-територіальної реформи – це громади. Саме ОТГ надаються всі основні повноваження та ресурси, саме у громадах населення отримуватиме всі основні послуги – для цього не потрібно буде їхати до районного центру.

«Нове районування насамперед потрібне для оптимізації державних витрат та кращої координації органів державної влади (наголошую – не місцевого самоврядування!) на місцях задля втілення державних програм та курсу. Тож хвилювання щодо укрупнення районів, яке нібито дуже відобразиться на житті українців, сильно перебільшені», - підкреслив О. Горобець

92 запитів за 0,237