Нові правила роботи ломбардів

today 18.05.2020 query_builder 08:17 remove_red_eye 91 bookmarks Новини

Національний банк України має намір дозволити ломбардам надавати не тільки послуги з надання позички під заставу, але і проводити обмінні операції. Нещодавно НБУ опублікував так звану “білу книгу”, в якій йдеться про майбутні правила діяльності ломбардів. Ключовим нововведенням для таких організацій стане саме можливість обміну валют. А ще їм дозволять проводити грошові перекази без обов'язкового відкриття рахунку, пише Znaj.ua.

Також Нацбанк планує законодавчо обмежити відповідальність позичальників за договорами позики в межах вартості заставленого майна. Тобто, якщо клієнт ломбарду не зможе погасити суму кредиту із відсотками, його борг повністю погашається лише за рахунок заставленого майна. Ломбард не зможе пред'явити будь-які інші претензії до боржника.

Національний банк планує поліпшити поінформованість користувачів щодо умов отримання позик під заставу. Ломбардам треба буде надавати клієнтам спеціальний ломбардний квиток або підготувати додаток до договору, в якому описуватимуться всі умови отримання кредиту.

92 запитів за 0,230