Новорічний «сюрприз» – зростуть ціни на електроенергію для всіх побутових споживачів

today 29.12.2020 query_builder 10:01 remove_red_eye 197 bookmarks Новини

На засіданні уряду схвалено постанову Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 05 червня 2019 р. № 483», якою, зокрема, було подовжено строк дії Положення про покладення спеціальних обов’язків на учасників ринку електричної енергії для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку електричної енергії (ПСО), інформує пресслужба Міністерства енергетики України.

Документ ухвалено з метою уникнення стрімкого зростання тарифу для населення вже з січня наступного року. Адже термін дії чинного механізму ПСО спливає 01.01.2021 і у разі неприйняття запропонованих змін ціна на електроенергію для побутових споживачів мала б формуватися на ринкових умовах, що призвело б до різкого, більш ніж в 2,5 рази, зростання тарифу на електричну енергію для населення (до близько 3.30 грн/кВтгод), зазначають у повідомленні.

Цією постановою до 31 березня 2021 року визначено єдину фіксовану ціну на електричну енергію для побутових споживачів – 1,68 грн/кВт год. Пільгову ціну за перші 100 кВт год/міс відмінено.

Залишено без змін коефіцієнти дво- та тризонного обліку електричної енергії. Тому у разі встановлення двозонного обліку електричної енергії, її ціна у нічний час буде на 50% меншою.

Зміни в ПСО також дозволять забезпечити фінансову стабілізацію ринку електричної енергії протягом січня – березня 2021 року та сталу роботу енергетичних підприємств, на яких покладені спеціальні обов’язки із забезпечення загальносуспільних інтересів (НАЕК «Енергоатом», ПрАТ «Укргідроенерго», НЕК «Укренерго»).

87 запитів за 0,235