О. Гончарук заявив про намір ліквідувати Державну архітектурно-будівельну інспекцію

today 23.01.2020 query_builder 09:40 remove_red_eye 152 bookmarks Новини

Кабінет Міністрів у цьому році ініціюватиме низку заходів, спрямованих на дерегуляцію та відкритість дозвільної системи у будівництві. Так, планується ліквідувати Державну архітектурно-будівельну інспекцію у тому вигляді, в якому вона нині функціонує, повідомляє me3.

Про це в своєму телеграм-каналі заявив Прем`єр-міністр України Олексій Гончарук. «Схематозів», зокрема в Державній архітектурно-будівельній інспекції, не буде. Це моя принципова позиція. Якщо потрібно буде, то ліквідуємо ДАБІ в тому вигляді, у якому вона є зараз», - наголосив Олексій Гончарук.

Як відомо, торік у грудні уряд запустив Е-кабінет забудовника. Зараз він працює для об’єктів класу наслідків СС1. На черзі — СС2 і СС3. Протягом кількох місяців остаточно запрацює е-сервіс для всіх об’єктів. Усі дозволи на будівництво вже нині можна подавати онлайн.

«Це важливо, оскільки тіньовий ринок посередницьких послуг при видачі ліцензій на будівництво оцінюють у близько 100 млн грн на рік. А за даними 2018 року, майже 50% заявок отримали відмови! Більше жоден чиновник не зможе «кошмарити» забудовника хабарями та надуманими відмовами», - заявив Гончарук.

Торік внесок у ВВП від будівельної галузі склав 2,5%. Кабінет Міністрів має на меті досягти середньоєвропейського рівня у 6%. Це значно пришвидшить темпи зростання економіки.

«Уряд зробить усе для стимулювання галузі — дерегуляція, відкритість і наповненість кадастрів, державні програми для збільшення попиту на житло (для ветеранів, ВПО, молоді, дітей-сиріт), доступна іпотека 11-12%, на яку очікуємо вже цього року», - наголосив очільник уряду.

92 запитів за 0,238