Облікова ставка НБУ – 8% річних

today 24.04.2020 query_builder 07:26 remove_red_eye 96 bookmarks Новини

Правління Національного банку України ухвалило рішення знизити облікову ставку з 10% до 8% річних із 24 квітня цього року.

Про це заявив голова НБУ Яків Смолій 23 квітня під час брифінгу щодо рішень Правління НБУ з монетарної політики, повідомляє «Економічна правда».

Нагадаємо, що зміна облікової ставки є важливим сигналом для визначення банками процентних ставок за вкладами і позиками. Зокрема, вона впливає на вартість кредитів, що надаються НБУ комерційним банкам. Чим вона вища, тим дорожче обходяться банкам позики рефінансування, тим дорожче вони пропонують власні кредити, тим менше позичальників оформляють позики.

Коли інфляція та ризики макроекономічної нестабільності в країні посилюються, центральний банк повинен вжити заходи для стабілізації. Тоді НБУ підвищує облікову ставку та проводить жорстку монетарну політику. Це означає, що кредитувати вже більш ризиковано, тому ціна на гроші в економіці зростає.

При зменшенні інфляції та поліпшенні макроекономічної ситуації облікова ставка знижується, що спричиняє поступове здешевлення депозитів та кредитів.

92 запитів за 0,233