Облради поза процесом затвердження перспективних планів формування територій

today 09.12.2019 query_builder 11:35 remove_red_eye 191 bookmarks Новини

Парламент ухвалив закон про спрощення процедури затвердження перспективних планів формування об’єднаних територіальних громад. Тепер облради виключені з процедури затвердження перспективних планів, на основі яких здійснюватиметься створення об’єднаних тергромад.

Про це повідомляє «КиевVласть».

Законопроєкт №2189 «Про внесення змін в закон України «Про обєднання територіальних громад» (про cпрощення процедури затвердження перспективних планів формування територіальних громад Автономної Республіки Крим, областей)» підтримали 277 депутатів, 27 проголосували проти, не голосували 37 нардепів.

Законом, зокрема, доповнено перелік умов добровільного об’єднання громад вимогою про здійснення цього процесу у відповідності до перспективного плану формування територій. Перспективні плани затверджуватимуться урядом згідно представлення Ради Міністрів АР Крим та відповідних облдержадміністрацій. До цього їх затверджували і облради, але цю норму вилучили із закону.

Ініціював законопроєкт прем’єр-міністр Олексій Гончарук.

Міністр регіонального розвитку Альона Бабак заявила, що станом на 1 листопада 2019 в країні створено лише 922 ОТГ. На завершальних стадіях ухвалення рішень про об’єднання ще 60 територіальних громад. Нині ОТГ створені на 41% території України, в них мешкає 10 млн 400 тис. громадян (29,5% населення країни).

88 запитів за 0,357