Обмеження тарифів на опалення та гарячу воду скасовано

today 18.11.2019 query_builder 12:44 remove_red_eye 135 bookmarks Новини

Уряд ухвалив рішення "Про визнання такою, що втратила чинність, постанови від 26 червня 2019 року №560". Цим документом встановлювався граничний тариф на опалення і гаряче водопостачання.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства енергетики та навколишнього середовища, пише «Економічна правда».

Нагадаємо, що саме у розпал президеттської кампанії уряд В. Гройсмана встановив граничний тариф на послугу з постачання теплової енергії для населення на рівні 1,4 тис. грн за 1 Гкал за наявності приладів обліку і 35,21 грн за 1 кв. м без приладів обліку. Цим же рішенням було встановлено граничний тариф на послугу гарячого водопостачання на рівні 83,66 грн за кубометр за умови підключення рушникосушарок і 75,74 грн за кубометр за їх відсутності.

"Рішення забезпечує стійке проходження опалювального сезону та усуває загрозу відключення міст від газу через економічно необґрунтовані ставки тарифів", — йдеться в повідомленні.

У Міненерго переконують, що встановлення граничних тарифів на опалення і гарячу воду суперечить вимогам МВФ і може призвести до відключення опалення і гарячого водопостачання.

До речі, з відповідним проханням до прем'єр-міністра Олексія Гончарука звернулася Асоціація міст України.

За оцінкою Кабміну, середньозважений тариф по Україні на теплоенергію станом на 1 травня становив 1,8 тис. грн за Гкал, а обмеження тарифу відповідно до скасованої постанови призвело б до додаткових витрат місцевих бюджетів за час опалювального сезону 2019/2020 року на загальну суму 7 млрд грн.

92 запитів за 0,250