Олексій Чернишов: РДА та МДА працюватимуть по-новому

today 09.03.2021 query_builder 12:33 remove_red_eye 159 bookmarks Новини

Верховна Рада України ухвалила у першому читанні законопроєкт про внесення змін до Закону України «Про місцеві державні адміністрації» та деяких інших законодавчих актів України щодо реформування територіальної організації виконавчої влади в Україні № 4298, повідомляється на Урядовому порталі.

«Чинний закон про місцеві держадміністрації, прийнятий 22 роки тому, в умовах децентралізації втратив свою актуальність і потребує змін. Саме тому Мінрегіон спільно з народними депутатами розробив новий законопроєкт, який передбачає чітке розмежування повноважень за ключовими напрямками, а також питань формування та організації діяльності обласних та районних державних адміністрацій», - пояснив Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.

Цей закон необхідно ухвалити, бо після зміни адміністративно-територіального устрою держава передала більшість повноважень органам місцевого самоврядування новостворених територіальних громад. А оскільки в країні формуються нові РДА, робота яких буде суттєво відрізнятися від роботи колишніх райдержадміністрацій, виникла необхідність створення відповідного правового поля.

Місцеві держадміністрації виконуватимуть три основні функції:

1) координуватимуть діяльність територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади;

2) забезпечуватимуть законність на території;

3) до внесення відповідних змін до Конституції України здійснюватимуть функції виконавчого органу обласних та районних рад.

Головам МДА повернуть статус державних службовців.

Голови місцевих держадміністрацій після набрання чинності цим Законом продовжують здійснювати свої повноваження, передбачені Конституцією України, цим та іншими законами України.

У подальшому голови МДА будуть призначатися на посаду Президентом України за поданням Уряду з кадрового резерву строком на 3 роки, в тому числі в порядку переведення з іншої адміністративно-територіальної одиниці.

Кадровий резерв слід сформувати до 1 січня наступного року.

Фото із відкритих джерел

92 запитів за 0,257