Оперативна інформація станом на 10 год 10.03.2022 щодо ситуації на Київщині

today 10.03.2022 query_builder 13:01 remove_red_eye 609 bookmarks Новини

Ситуація в Київській області залишається напруженою, інформує Київська обласна військова адміністрація.

Бучанський район. Ситуація напружена. Уночі тривали бої в Ірпені, Макарові та Бородянці. Мали місце артилерійські обстріли. Ведеться вогонь по житлових будинках та цивільному населенню. 9 березня була організована евакуація населення гуманітарними коридорами з Ворзеля, Ірпеня, Бучі, Гостомеля, Бородянки. Попри домовленості про гуманітарний коридор ворог не впустив колони автобусів до Гостомеля, Бородянки та Бучі. Вдалося провести евакуацію людей з Ворзеля та Ірпеня. Колона приватних авто з напрямку Буча – Ірпінь через гуманітарний коридор йшла майже до 2 години ночі. Загарбники продовжують розташовувати техніку вздовж Немішаєвської громади, Михайлівки-Рубежівки та Бучі. Відсутнє газопостачання в Ірпені та Коцюбинському. Зараз у районі готуються до продовження евакуації людей та доставки гуманітарної допомоги.

Броварський район. Територія району перебуває під контролем Броварської РВА. Зафіксовано пересування ворожої техніки населеними пунктами Баришівської, Калитянської та Великодимерської територіальних громад. У цих 3-х громадах Броварського району велися бойові дії. Зокрема, у Калитянській громаді – у селах Бервиця, Мокрець, Заворичі, Семиполки; Великодимерській громаді – у селах Гребельки, Кулажинці, Русанів, Світильня, Велика Димерка, Богданівка, Шевченкове, неподалік сіл Бобрик та Рудня; у Баришівській громаді – у селах Перемога, Рудницьке.

Ситуація в цій частині району залишається дуже напруженою. У населених пунктах Калитянської громади, а саме в Мокреці та Заворичах, нема зв’язку. Електропостачання частково відновлене.

У селі Заворичі внаслідок обстрілу ворожих артилерійських систем згорів місцевий храм та декілька приватних будинків, що розташовані на східній околиці села.

У результаті бойових дій у с. Світильня частково зруйновані амбулаторія та приміщення сільської ради.

У селі Рудницьке вдалося відновити електропостачання. У селищі Калинівка та с. Скибин внаслідок ворожого обстрілу також є пошкоджені будинки місцевих мешканців.

У решті громад району об’єкти критичної інфраструктури працюють у звичному режимі. Послуги населенню надаються в повному обсязі. Збоїв у роботі систем тепло-, газо-, водо-, електропостачання та водовідведення, об’єктів критичної інфраструктури немає. Випадки пошкодження житлових будинків відсутні.

Постійно проводиться організація надання гуманітарної допомоги, медичних препаратів та засобів. Уся гуманітарна допомога, що надходить до району, розподіляється між територіальними громадами.

Білоцерківський район. Ситуація контрольована. Ніч пройшла тихо та спокійно. Було декілька сигналів тривоги. Обстрілів не зафіксовано. Комунальні служби працюють у посиленому режимі. Населені пункти забезпечені електроенергією, газом та водою. Активізувався волонтерський рух для надання допомоги військовим та населенню. Надається гуманітарна допомога населенню. Продовжується робота з формувань екіпажів для доставки вантажів та евакуації населення.

Бориспільський район. Уся територія району перебуває під контролем Бориспільської РВА. У районі об’єкти критичної інфраструктури працюють у звичному режимі, ситуація стабільна. Сили оборони – у підвищеній боєготовності. Планується підвищення рівня бойових навичок. Постійно забезпечується вирішення гуманітарних питань.

Вишгородський район. Ніч пройшла відносно спокійно. Північ району залишається окупованою ворогом. Поліська, Димерська, Іванківська громади на межі гуманітарної катастрофи. Йде постійне перегрупування сил загарбника. Вночі відбувся обстріл в районі с. Лютіж. До району надходить гуманітарна медична та продуктова допомога. Але загарбник не дає можливості допомогти окупованим громадам. Людям, які самостійно виходять з окупованої території, надається допомога та організовується евакуація з району.

Обухівський район. Ситуація контрольована. Усі територіальні громади під контролем. Йдуть роботи з відновлення інфраструктури та надання необхідної допомоги населенню. Авіаударів не зафіксовано. Укріплюються блокпости.

Фастівський район. Уся територія Фастівського району перебуває під контролем Фастівської РВА. У районі всі об’єкти критичної інфраструктури на території громад працюють у звичайному режимі. Ситуація стабільна та контрольована. Фастівська міська рада приймає біженців та надає допомогу в їх розміщенні.

Найбільш небезпечними напрямками залишаються Житомирська траса, Буча – Ірпінь – Гостомель, Макарів, а також північ Вишгородського району.

Загарбники продовжують накопичувати війська та техніку, обстрілюються житлові масиви та критична інфраструктура. В усіх районах Київщини йде боротьба з диверсійними групами.

Для термінових повідомлень: https://t.me/stop_russian_war_bot

92 запитів за 0,158