Основні вимоги щодо роботи продовольчих ринків

today 29.04.2020 query_builder 07:37 remove_red_eye 106 bookmarks Новини

На виконання доручення прем'єр-міністра Д. Шмигаля Міністерство охорони здоров’я розробило постанову щодо відновлення роботи агропродовольчих ринків, яку сьогодні, 29 квітня, буде винесено на розгляд Кабінету Міністрів України. У постанові йдеться про певні вимоги щодо дотримання індивідуального захисту та забезпечення протиепідеміологічних заходів, повідомляє пресслужба Київської ОДА.

Зокрема, допуск працівників, продавців і відвідувачів ринку здійснюватиметься виключно за наявності вдягнутої медичної маски або респіратора; після проходження безконтактного температурного скринінгу.

Також серед вимог щодо роботи продовольчих ринків: наявність на кожному вході (в’їзді) на територію ринку диспенсерів з антисептиком; проведення дезінфекції контактних поверхонь кожні три години; прибирання та дезінфекція всіх приміщень, включаючи стаціонарні торговельні місця – в кінці кожного робочого дня.

Кількість відвідувачів, які одночасно перебувають на території ринку, не повинна перевищувати кількості, з розрахунку один покупець на 10 кв м торговельної площі ринку. На прилеглій до ринку території має бути забезпечена відсутність неконтрольованої (стихійної) торгівлі.

Урядовим документом також передбачені такі вимоги для продавців: відстань між робочими місцями продавців - не менше трьох метрів; місця торгівлі повинні бути обладнані захисними екранами між продавцями і покупцями із плівки або пластику.

Працівники ринків повинні забезпечити: постійне інформування відвідувачів ринку щодо встановлених обмежень та щодо профілактики коронавірусної хвороби COVID-19; контроль за дотриманням вимог щодо профілактики поширення COVID-19 та оперативне усунення порушень.

“На найближчому засіданні уряду будемо розглядати можливість відновлення продовольчих ринків. Для того, щоб це було безпечно, МОЗ та Мінекономіки розробили чіткий алгоритм санітарного контролю. Зараз планується відкриття понад 280 продовольчих ринків — тих, що в змозі будуть забезпечити все необхідне задля дотримання санітарних норм. Це серйозний крок до послаблення карантину. Тому закликаю дотримуватися всіх профілактичних вимог функціонування ринків. Аби наші спільні зусилля щодо недопущення критичного поширення коронавірусу не були марними”, - наголосив міністр охорони здоров’я України Максим Степанов.

92 запитів за 0,234