Як позначиться локдаун на цінах в Україні

today 22.03.2021 query_builder 13:56 remove_red_eye 161 bookmarks Новини

Вартість продуктів в Україні в середньому за рік підвищилася на 7,5%. Що буде з цінами в найближчому майбутньому? Про це пише agronews.ua з посиланням на Апостроф.

За словами члена “Економічної дискусійного клубу” Олега Пендзина, прогнози можна зробити, максимум, до початку літа, коли вже буде зрозуміла ситуація з новим урожаєм. За його прогнозами, молочні продукти і м’ясо навряд чи сильно виростуть в ціні.

Крім того, зростання цін пригальмує локдаун.

“Рекордсмен” подорожчання минулого року – гречка, далі рости в ціні не буде.Також не дорожчатимуть яйця.

Зате будуть рости ціни на хліб – як і раніше, на 2% в місяць (для прикладу, батон, який зараз продається за 20 гривень, до кінця року буде коштувати близько 25 гривень, той, що вже зараз коштує 25 гривень, подорожчає до 30 гривень).

“Лідерами з подорожчання будуть овочі. Вони будуть рости в ціні дуже сильно – як мінімум, вдвічі в порівнянні з цінами січня. Ми вже побачили за перші два місяці цього року, що буряк подорожчав на 40%, приблизно така ж ситуація і по моркві. Картопля виросла в ціні не так сильно, але все ще попереду. І я думаю, що лідери по овочах дадуть 100% зростання, а в середньому борщовий набір подорожчає на 70-80% “, – прогнозує Пендзин.

Фото - agronews.ua

92 запитів за 0,222