П’ять простих способів відрізнити справжній мед від підробки

today 04.08.2021 query_builder 16:56 remove_red_eye 684 bookmarks Новини, Шопінг

Мед важчий за воду, тому його літр важить, зазвичай, 1,3–1,5 кг. Про це повідомляє Вікторія Волошина, засновниця «Пасіки Вікторії» зі Старобільська, пише agronews.ua.

Як же вибрати натуральний корисний мед і відрізнити його від фальсифікату.

Капніть мед на туалетний папір і залиште на 10–20 хв. Якщо краплі меду лежать спокійно і поряд сухенько, то це означає, що мед якісний. Якщо поряд крапель меду на папері з’явилося коло вологи, то це означає, що мед або незрілий, або розведений водою, або взагалі перед нами — натуральний цукор із водою, а не мед.

Можна капнути декілька крапель меду в холодну чисту воду - якісний мед тримає певний час вигляд тих самих крапельок і не розливається на дні ємності. Неякісний одразу почне розстилатися по дну ємності та через певний час повністю втратить свою форму краплі.

Якщо в дозрілий і нерозведений мед занурити свіжий шматок хліба, то за кілька хвилин хліб затвердіє, бо мед витягне з нього вологу. Якщо в меду багато вологи (яка потрапила в нього з різних причин), хліб розм’якне.

Хитрі продавці іноді додають у незрілий мед крохмаль або борошно, щоб продукт поважчав і набув потрібної в’язкості. Борошно знижує термін зберігання меду та може стати причиною бродіння продукту. Щоб виявити борошно, досить розвести трохи меду з водою — воно випаде в осад. А лакмусом для крохмалю є йод: треба розчинити в одній склянці теплої води одну столову ложку меду та додати декілька крапель йоду. Якщо вода починає синіти, значить, у медові присутній крохмаль.

Фото із сайту agronews.ua

92 запитів за 0,187