Пандемія Covid-19 може спричинити голод “біблійних масштабів”

today 23.04.2020 query_builder 07:24 remove_red_eye 72 bookmarks Новини

Директор всесвітньої продовольчої програми ООН Девід Бізлі заявив, що пандемія коронавірусу може викликати голод "біблійних масштабів", якщо не почати боротися з ним зараз.

Про це пише «Українська правда» з посиланням на інтерв'ю Бізлі в Guardian.

"Ми не говоримо про людей, які лягають спати голодними. Ми говоримо про екстремальні умови, про надзвичайний стан – люди буквально марширують на межі голоду. Якщо ми не знайдемо їжу людям, люди помруть.

Пандемія закинула нас на незвідану територію. Тепер, Боже мій, це ідеальний шторм. Ми дивимося на широкопоширений голод біблійних масштабів," – сказав Бізлі.

Він вважає, що більше 30 країн, які розвиваються, можуть постраждати від масового голоду, а в 10 з цих країн вже більше 1 мільйона людей перебувають на межі голоду.

Девід Бізлі переконаний, що вразливі системи охорони здоров'я багатьох країн, що розвиваються, не зможуть впоратися з ситуацією, а економічна катастрофа, що настане після пандемії, стане причиною величезного навантаження на ресурси.

Він також додав, що "це більше, ніж просто пандемія - це пандемія голоду. Це гуманітарна і продовольча катастрофа".

21 квітня Бізлі передав послання Радбезу ООН, попередивши світових лідерів про те, що вони повинні діяти швидко. Він закликав їх надати обіцяну допомогу в розмірі близько 2 млрд доларів.

Ще 350 млн доларів потрібні для організації логістики для доставки продовольства і медикаментів, включаючи засоби індивідуального захисту у віддалені куточки світу.

Згідно зі звітом ООН, щонайменше 265 мільйонів людей опинилися на межі голоду в результаті пандемії коронавірусу, що вдвічі більше за число, що знаходилося під загрозою до пандемії.

Але жодна з цих смертей не є неминучою і голоду можна уникнути, якщо діяти вже зараз.

Він закликав країни не вводити заборони на експорт або інші обмеження на поставки продовольства через кордони і попередив, що на запобігання загрозі голоду підуть місяці.

92 запитів за 0,239