Перед судом постануть організатор та найманці, які вчиняли вбивства на замовлення на Київщині

today 17.02.2021 query_builder 14:59 remove_red_eye 1148 bookmarks Новини

Злочинна організація складалась із семи осіб, які упродовж 2014-2019 років вчиняли вбивства на території столиці та Київської області. Учасники угруповання діяли згідно заздалегідь розробленого плану. Метою їх діяльності було системне вчинення умисних вбивств на замовлення з корисливих мотивів.

Організатор угруповання чітко розподілив ролі та функції між учасниками. Керівник спільно з координаторами розробляли плани вчинення злочинів, надавали вказівки іншим учасникам, фінансували безпосередніх виконавців злочинів, контролювали їхні дії, а також вживали заходів до конспірації протиправної діяльності. Свою діяльність зловмисники планували та проводили поетапно. Функціями інших учасників та безпосередніх виконавців злочинів, було отримання інформації про об’єкти злочинних посягань, шляхи підходу та відходу з місць вчинення злочинів, підшукування транспортних засобів, вогнепальної та холодної зброї, засобів зв’язку між собою, необхідних для вчинення умисних вбивств, інформує Поліція Київської області.

Зокрема, у січні 2014 року зловмисники відслідкували на території Шевченківського району міста Києва підприємця, нанесли йому одинадцять ударів ножем. Внаслідок отриманих травм потерпілий помер на місці злочину.

А у с. Крушинка Васильківського району Київської області ця ж група з метою особистого збагачення розстріляла із вогнепальної зброї директора ДП «Капарол Україна». Останній помер на місці злочину.

Восени 2017 року вже «досвідчені» правопорушники отримали інформацію про маршрути пересування та автомобіль української лікарки, активістки, військовослужбовця, учасниці Революції гідності та війни на Сході України Аміни Окуєвої та її чоловіка. Душогуби розташувались у лісосмузі поблизу Глевахи та дочекавшись автомобіль, яким пересувалися потерпілі, здійснили 19 прицільних пострілів з нарізної вогнепальної зброї. Внаслідок цього Аміна Окуєва померла на місці, а її чоловік отримав тяжкі тілесні ушкодження.

На початку 2018 року зловмисники отримали чергове замовлення на умисне вбивство адвоката, який захищав інтереси постраждалих підприємців. Вони прибули за місцем проживання потерпілого в м. Українка Обухівського району та дочекавшись приїзду потерпілого, застосували сльозогінну рідину та нанесли численні удари ножем та битою. Однак, небайдужість перехожих, врятувала потерпілому життя - йому вдалося вирватися від нападників та втекти у під’їзд. Але потерпілий отримав тяжкі тілесні ушкодження.

Також у 2018 році вони здійснили умисне вбивство начальника відділу реклами КП «Київській метрополітен». Замовнику вбивства заважала посадова діяльність жертви. Зловмисники вислідкували останнього у Святопетрівському та нанесли ножем три удари. Від отриманих травм потерпілий помер на місці вчинення злочину.

Зараз працівники Слідчого управління поліції Київщини завершили досудове розслідування та скерували обвинувальний акт до суду.

Душогуби обвинувачуються у вчиненні злочинів, передбачених ст. 115 (умисне вбивство), 255 (створення, керівництво злочинною спільнотою або злочинною організацією, а також участь у ній) ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами).

Максимальне покарання, яке їм загрожує – довічне позбавлення волі.

Фото - Поліція Київської області

92 запитів за 0,274