Перетворювати буденне на дивовижне (Бобриця)

today 08.03.2021 query_builder 15:52 remove_red_eye 1117 bookmarks Краса, Новини

На них можна дивитися годинами. Вони заворожують, змушують замислитися, спробувати знайти власне тлумачення. Та вже точно не лишають байдужими.

Хто б міг подумати, що зайва газобетонна брила спонукатиме до творчості. Про своє захоплення перетворювати буденне на дивовижне житель Бобриці Дмитро Шелковенко розповідає трепетно, відчувається, що дня нього, працівника торгівлі, - це значно більше, ніж просто творча віддушина.

- Усе почалося із звичайної брили. Вона залишилася після спорудження власного будинку. Подіти її було нікуди, тож і виникла ідея - а чи не перетворити її на скульптуру. Така прозаїчна історія появи моєї першої роботи, - пригадує Дмитро.

Позитивний досвід надихнув на нові творчі звершення. За три роки створена вже повноцінна експозиція скульптур. Майстер висікає не лише газоблок, а також створює унікальні вироби із металевого дроту, та більше того взимку - із льоду, а восени - з гарбузів.

- Коли починаю працювати над новою роботою, ніколи точно не знаю, якою вона вийде. Ідеї виникають вже під час самого процесу, - пояснює майстер із Бобриці.

Відтак його творчість цілком можна порівняти із медитацією, а чи поезією, тільки тут замість словесних образів скульптор створює візуальні. Робота над кожним із них триває від одного тижня до пів року.

- У Бобриці все надихає до творчості, - зізнається майстер. - Мальовничі краєвиди, магія лісів, що обрамлюють село, зрештою, творчі івенти, які ми постійно влаштовуємо тут. Серед моїх односельців багато талановитих людей, які так само, як і я, мають творчі захоплення. Хтось пише картини, інші створюють дивовижні вироби своїми руками. Тому мрію, щоб в Бобриці з'явилося приміщення, в якому можна було б експонувати роботи місцевих майстрів.

А поки Дмитро Шелковенко радо експонує свої скульптури в соціальних мережах. "Я вже на свої роботи надивився, дуже хочеться, щоб їх побачив широкий загал. Адже кожен митець насамперед творить для людей".

Анастасія Береговенко, журнал Київщини "Корисний формат. Нове передмістя"

Фото із архіву Дмитра Шелковенка

87 запитів за 0,207