Перлини Переяслова – Вознесенський собор, збудований на кошти Івана Мазепи, та дзвіниця, в якій колись зароджувалась перша митрополія, – потребують комплексу реставраційних робіт

today 20.06.2021 query_builder 11:26 remove_red_eye 130 bookmarks Вікенд, Новини

Про це на своїй сторінці у Фейсбуці повідомив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

"А коли ви в останнє були у Переяславі? Особисто я дуже багато років тому. Сьогодні це виправив. Місто зі славетною історією, пам’ятки якого зараз знаходяться в жахливому стані. Йдеться про комплекс об’єктів Вознесенського монастиря та території колишнього військового містечка. Тема реставрації тут – надактуальна.

Вознесенський собор свого часу був збудований на кошти Івана Мазепи. Зараз у ньому знаходиться Музей-діорама, а саме приміщення потребує не лише перезавантаження експозиції, а й комплексу реставраційних робіт. Проте, набагато гіршою є ситуація з дзвіницею, яка перебуває в управлінні міста. Колись тут зароджувалась перша митрополія, а зараз – лише аварійний стан. Щоб встигнути врятувати пам’ятку закликав міського голову якнайшвидше підготувати проектно-кошторисну документацію. А далі — піти шляхом Великої Реставрації самої дзвіниці, як комунального об’єкта.

Докладемо зусиль, аби не втратити таку культурно-історичну спадщину," - наголосив міністр. Водночас він полівся приємними враженнями від відвідинбудинку Переяславського колегіуму, де викладав Григорій Сковорода та

Національного етнографічного заповідника, що "поєднує різноманіття музеїв та чудову відкриту зелену територію з озером та затишними українськими хатами".

Як повідомляв Укрінформ, Міністерство культури та інформаційної політики подало пропозицію до Міністерства фінансів щодо збільшення на наступний рік фінансування сфери культури вдвічі. Зокрема, йдеться про продовження програми "Велика реставрація".

Фото зі сторінки у Фейсбук міністра культури та інформаційної політики Олександра Ткаченко

92 запитів за 0,265