Перші результати супутникового моніторингу: на Київщині виявили 57 нелегальних сміттєзвалищ

today 26.03.2021 query_builder 13:51 remove_red_eye 102 bookmarks Новини

Завдяки співпраці Міндовкілля з Державним космічним агентством України та Національним центром управління та випробувань космічних засобів стихійні сміттєзвалища, незаконні рубки лісу, видобуток корисних копалин, а також забудови узбережь водойм відслідковуються у тестовому режимі за допомогою аерокосмічної зйомки, повідомляє Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України.

Вже отримано у ретроспективі космічні знімки сміттєзвалищ твердих побутових відходів на території Київської області. За результатами їх тематичної обробки та аналітики виявлено 80 сміттєзвалищ, з яких - 23 санкціоновані.

«Для отримання кадастрових номерів цих земельних ділянок та встановлення їхніх власників або орендарів, Міндовкілля звернулось до Держгеокадастру. Виявилось, що з 57 несанкціонованих сміттєзвалищ, лише 16 земельних ділянок належать юридичним особам.

Для того, щоб Держекоінспекція вийшла на позапланові перевірки для фіксації порушень природоохоронного законодавства з нарахуванням збитків, Міндовкілля з відповідним листом звернулося до прем’єр-міністра України», - йдеться у повідомленні.

Матеріали також передані Офісу Генерального прокурора для відкриття кримінальних проваджень та проведення досудового розслідування.

«Практика використання космічних знімків показує швидкі результати фіксації природоохоронних правопорушень. Інспектори ДЕІ тепер чітко розуміють координати місць, де необхідно провести перевірку, швидше встановлюють винуватців та нараховують збитки. Такий аерокосмічний моніторинг проводиться у тестовому режимі та плануємо запустити його на постійній основі по всій країні», - повідомив заступник міністра Роман Шахматенко.

Фото із сайту Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України

92 запитів за 0,250